۲۷ فروشگاه سموم نباتی در محمودآباد پایش شد
۲۷ فروشگاه سموم نباتی در محمودآباد پایش شد
محمودآباد انلاین: مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد از انجام 27 مورد بازرسی از فروشگاه های عرضه سموم کشاورزی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد، محمد هادی‌زاده با اشاره به نقش مدیریت صحیح مصرف کود شیمیایی و سم در تولید غذای سالم و کاهش آلودگی های زیست محیطی، گفت: برای پایش واحدهای فروش سموم نباتی،‌ کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی، شبکه بهداشت و نیز اداره صمت شهرستان محمودآباد از ۲۷ فروشگاه عرضه سموم نباتی در شهرستان محمودآباد بازدید کردند.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد با بیان اینکه در این شهرستان ۳۰ فروشگاه عرضه سموم نباتی بخش تعاونی و خصوصی وجود دارد، اظهار کرد: هدف از این پایش، عدم توزیع سموم غیرمجاز، حذفی، تاریخ گذشته، قاچاق و کنترل عدم گرانفروشی است که دو فروشنده متخلف به دلیل عدم نصب برچسب قیمت به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

 

این مسوول تصریح کرد: هرگونه تغییر در بسته بندی و دخل و تصرف در محتوا و برچسب سموم ممنوع بوده و درج تاریخ تولید و انقضا بر روی بسته بندی الزامی است.

 

 

هادی زاده با اشاره به اینکه برای جلوگیری از ورود میوه قاچاق، مردم باید از خرید آن خودداری کنند، تاکید کرد: میوه‌های قاچاق از فاصله‌های بسیار دور به کشور وارد و برای حفظ و نگهداری آنها از سموم و نگه‌دارنده‌های شیمیایی بسیاری استفاده شده که از این نظر نیز برای سلامتی انسان بسیار خطرناک و آلوده هستند و ممکن است آفات قرنطینه‌ای مانند مگس میوه مدیترانه ای همراه با این واردات غیرمجاز وارد شود.

  • نویسنده : سارا‌ اسماعیلی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین