مدارسی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند تعطیل می شوند
مدارسی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند تعطیل می شوند
شریعت فرماندار محمودآباد : دانش آموزان و معلمان سرمایه های اصلی جامعه هستند و اولویت اوّل ما تحقق پروتکل بهداشتی در مدارس و حفظ سلامت و جان این عزیزان است و مسائل آموزشی اولویت دوم محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ؛ علیرضا شریعت فرماندار شهرستان محمودآباد طی سخنانی در جلسه ستاد مقابله با کرونا گفت: دانش آموزان را نباید با الزام و اجبار به پای کلاس های درس برد و اگر مدرسه ای الزمات و پروتکل های بهداشتی را رعایت نکند باید تعطیل شود و هیچ فرقی بین مدارس دولتی و غیرانتفاعی نیست.

وی گفت: باید پروتکل های بهداشتی از سوی آموزش و پرورش و با نظارت شبکه بهداشت و درمان بصورت کامل در کلیه ۱۳۴ مدرسه شهرستان اجرا شود و انتظار داریم خیرین و خانواده ها در تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز دانش آموزان و کادر آموزشی مدارس اعم از ماسک و مواد ضدعفونی کننده با توجه به کمبود اعتبارات لازم در این بخش مشارکت نمایند.

فرماندار محمودآباد در این جلسه از بازگشایی مهدهای کودک و پیش دبستانی و باشگاههای ورزشی خبر داد و افزود: فعالیت مجدد این مراکز منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی و فراهم سازی شرایط مساعد برای قطع زنجیره انتقال ویروس می باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد تاکید کرد: تمام همت و تلاش ما در سال تحصیلی جدید تحقق آموزش به صورت مجازی بوده و متاسفانه بستر مخابراتی بالاخص سرعت اینترنت در برخی از مناطق شهرستان فراهم نبوده و مشکل زیر ساختی داریم ولی  با پیگیری های بعمل آمده از سوی شرکت مخابرات استان در صدد رفع این مشکل در روستاهای بخش سرخ رود و مرکزی هستیم.

علیرضا شریعت بهترین راه مقابله با ویروس کووید ۱۹ را رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک عنوان کرد و افزود: در موج اول این بیماری اطلاعاتمان کم بود و خودمان هم نمی دانستیم چه باید بکنیم ولی در موج دوم اگر این بیماری اوج گرفت ، ساده انگاری و بی خیالی و برگزاری اجتماعات عمومی اعم از عروسی ها و دورهمی ها علت عمده آن بوده و در حال حاضر خوشبختانه مردم از آگاهی لازم در مقابله با این بیماری بهره مند هستند و امید به آن داریم با همراهی مردم موج سوم این ویروس را رد کنیم.

وی در خاتمه تصریح کرد : نگران موج سوم شیوع این بیماری هستیم و نیازمند همراهی کلیه آحاد جامعه هستیم و تنها راه برون رفت از این مقطع رعایت پروتکل های بهداشتی در همه ی بخش ها و یاری رساندن به کادر درمان می باشد.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین