با‌ قدرت با‌ فساد مبارزه خواهیم کرد‌/ دولت روحانی کار خاصی برای کرمانشاه نکرد
با‌ قدرت با‌ فساد مبارزه خواهیم کرد‌/ دولت روحانی کار خاصی برای کرمانشاه نکرد
محمودآباد آنلاین : سعید جلیلی با بیان اینکه آقایان برای بازگشت کشور به عقب دوباره بازگشته‌اند، گفت: ۸ سال دولت روحانی کار خاصی برای کرمانشاه نکرد.

سعید جلیلی کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع مردم کرمانشاه در سالن امام خمینی این شهر با اشاره به برخی محرومیت‌های استان کرمانشاه گفت‌: متاسفانه در این استان طی ۸ سال دولت روحانی کار خاصی برای توسعه و رفع محرومیت‌زدایی صورت نگرفت که نتیجه آن بیکاری بالا شد.

وی با بیان اینکه این آقایان دوباره با همان رویکرد برای بازگشت کشور به عقب بازگشته‌اند، افزود: نگاه من به توسعه کشور نگاه به ظرفیت‌هاست؛ در اکثر روستا‌ها و مناطق استان کرمانشاه سفر کرده‌ام و یک دریا ظرفیت در کرمانشاه دیده‌ا‌م؛ این استان سال‌ها میزبان زئران امام حسین (ع) بوده است؛ مشکلات این استان قابل قبول نیست.

جلیلی با بیان اینکه مردم ایران هیچگاه دلاورمردی‌های مردم کرمانشاه را فراموش نخواهند کرد، تصریح کرد: جوانان این استان حماسه‌ها آفریده‌اند و آیا این جوانان امروز در عرصه‌های مختلف نمی‌توانند حماسه‌ساز شوند؛ باید در انتخابمان نگاه درست داشته باشیم و به قله‌ها نگاه کنیم. هنر انقلاب این است که به ظرفیت‌ها توجه کرد؛ لذا همه مردم باید پای کار بیایند و روز جمعه انتخابی آگاهانه داشته باشند.

وی با بیان اینکه در دفاع مقدس بستری فراهم شد که هر جوان و هر فرد در حد توان خود نسبت خود را با جبهه فراهم کرد؛ از آن عزیزی که در جبهه‌ها در خط مقدم حضور پیدا کرد تا مادری که در روستا‌ها نان می‌پخت، گفت: هر کدام نقش پرشکوه خود را ایفا کردند و قدرت و عظمتی حاصل شد که دشمنان جرات نمی‌کنند نگاه چپ به این کشور داشته باشند؛ آیا امروز هر ایرانی، هر دختر و هر پسر ما، هر قومیت، هر مذهب و همه مردم نمی‌توانند این نقش پرشکوه را در پیشرفت و جهش کشور ایجاد کنند؟ حتما می‌توانند.

جلیلی با بیان اینکه البته شرط آن این است که نگاه شما یک نگاه متعالی و رو به پیشرفت باشد نه اینکه بگوییم نمی‌شود و یا اگر فلان قرارداد امضا نشود یا فلان توافق صورت نگیرد، نتیجه نمی‌دهد، گفت: ملت ما آماده است و باید به آحاد ملت احترام گذاشت. وقتی می‌گوییم برنامه‌تان چیست، می‌گویند برنامه مهم نیست! یک نگاه این است که بیکاری ۲۲ درصد در سال‌های ۹۲ تا ۹۶ را به استان کرمانشاه تحمیل کرد. همان نگاه آمده و می‌گوید ما می‌توانیم کشور را اداره کنیم، برنامه‌تان چیست؟ می‌گوید اینها حرف‌های مهمی نیست. نگاه دیگر این است که با انتخاب شما مردم سال ۱۴۰۰ رقم خورد و شهید رئیسی عزیز کشور و فرصت‌ها و ظرفیت‌های آن را معطل نگذاشت و کار جدی را شروع کرد.

وی یک جهان فرصت را شعار ندانست و گفت: همین کرمانشاه یک دنیا فرصت دارد و یک کرمانشاه جهش فراهم است؛ ما امروز در آستانه یک تصمیم مهم و سرنوشت‌ساز هستیم و انتخابی بزرگ در پیش‌رو داریم. در سال‌های ۹۲ تا ۹۶ همین استان عزیز و همین منطقه‌ای که در سرشار از فرصت‌های بزرگ است گزینه اول بیکاری را داشت. کرمانشاه بالاترین نرخ بیکاری در کشور را داشت استانی که این همه فرصت و ظرفیت دارد نباید اینگونه باشد.

جلیلی با بیان اینکه هر روستا باید به یک سلول جهش تبدیل شود، اضافه کرد: اگر صحبت از جهش می‌کنیم؛ برنامه می‌خواهد؛ امروز این ظرفیت و برنامه در ایران فراهم است؛ بیش از ۴۰ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار داریم که هر روستا می‌تواند یک سلول جهش باشد یعنی هر خانه روستایی یک کارگاه تولید صنایع دستی و اشتغال باشد. پیگیری معیشت و رفاه مردم وظیفه دولت است، اما بیش از آن باید هر خانواده توانمند و قوی باشد که به بهترین شکل ایفای نقش کند.

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با برشمردن برخی فساد‌های موجود در سیتم بانکی و اداری کشور تصریح کرد: این فساد نمی‌گذارد جوانان ما امیدوار باشند؛ با قدرت با این فساد برخورد خواهیم کرد، باید با قدرت به سمتی برویم که جوان ما دیگر بیکار نباشد.

وی با بیان اینکه بزرگترین انتخاب ملت ایران، انقلاب اسلامی بود، ادامه داد: امروز دشمنان اعتراف می‌کنند که هیچگاه ایران چنین اقتداری نداشته و این اقتدار باید امتداد پیدا کند.

جلیلی با بیان اینکه جوانان باید پرچم اقتدار را به دست گرفته و پرچم توسعه کشور را در قله‌ها به اهتزاز دربیاورند، ادامه داد: امروز در بسیاری از عرصه‌های در رتبه‌های برتر قرار داریم و با همت جوانان عزیزمان ان‌شالله در رتبه نخست قرار خواهیم گرفت.

وی با بیان اینکه آینده باشکوهی در انتظار ایرانی‌هاست، گفت: دشمن از همین موضوع آگاه است و تلاش دارد تا مانع این موضوع شود و با انواع توطئه‌ها در تلاشند تا مانع این حرکت شوند.

جلیلی با بیان اینکه شهدا و رزمندگان برای همگان درس آموز هستند، گفت: امروز باید کار‌های بزرگ را دنبال کنیم و در یک بزنگاه تاریخی قرار داریم و یک ایران جهش را با همراهی همه ایرانی‌های عزیز دنبال خواهیم کرد.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان