آغاز طرح ملی کالابرگ الکترونیکی در مازندران
آغاز طرح ملی کالابرگ الکترونیکی در مازندران
محمودآباد آنلاین : طرح ملی کالابرگ الکترونیکی برای همه خانوار‌های دهک اول، دوم و سوم از امروز آغاز شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: با هدف حمایت از سه دهک اول درآمدی و تحقق حمایت‌های دولت برای تامین سبد غذایی خانوارها، از امروز دوشنبه ۲۹ خردادماه، افزایش اعتبار برای هر سه دهک اعمال می‌شود.

باقری افزود: شرط بهره مندی از اعتبار افزایشی، خرید بیش از ۸۰ درصد یارانه ۴۰۰ هزار تومانی، معادل ۳۲۰ هزار تومان به ازای هر نفر است.

او گفت: خانوار‌ها می‌توانند یک ماه زودتر از واریز یارانه از اعتبار خود استفاده کنند، این طرح برای همه مشمولین، اختیاری است و شیر کم‌چرب بطری، پنیر، گوشت مرغ، تخم مرغ، روغن مایع، ماکارونی، برنج ایرانی، لبنیات، قند و شکر، حبوبات و گوشت منجمد گوساله، ۱۱ قلم کالای اساسی در طرح کالابرگ الکترونیک هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران ادامه داد: ۸ فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ در این طرح مشارکت دارند و در شهر‌ها و روستا‌های کوچک نیز برای فروشندگان، بار کدخوان نصب می‌شود تا دسترسی و امکان بهره‌مندی عموم مردم از کالابرگ الکترونیکی فراهم شود.

به گفته باقری، همه خانوار‌های مشمول طرح می‌توانند با نصب برنامه شبکه ملّی اعتبار «شما» یا شماره‌گیری #۱۴۶۳*۵۰۰* از باقی‌مانده اعتبار خود مطلع شوند.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیمای مرکز مازندران