آغاز سال تحصیلی جدید با بیش از ۱۴ هزار دانش آموز محمودآبادی
آغاز سال تحصیلی جدید با بیش از ۱۴ هزار دانش آموز محمودآبادی
محمودآباد آنلاین/مدیر آموزش و پرورش محمودآباد گفت : با آغاز سال تحصیلی جدید، ۱۴۸۵۲ دانش آموز به سر کلاس های درس می روند.

محمدرضا اسدی مدیر آموزش و پرورش محمودآباد در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار محمودآباد آنلاین گفت : دانش آموزان مذکور در ۱۴۵ مدرسه و با فعالیت ۱۲۵۰ معلم، مشغول به تحصیل می شوند.

وی افزود : از تعداد کل دانش آموزان، ۱۴۵۶ نوآموز پیش دبستانی سنجش و غربالگری را انجام داده و در پایه اول درس می خوانند.

محمدرضا اسدی به تشریح برنامه های پروژه مهر امسال پرداخت و اظهار کرد : آماده سازی مدارس جهت بازگشایی، جلسه اختصاصی برای مدیران مدارس، جلسه مربیان و معاونین پرورشی، طرح شمار بهداشت همه جانبه در تمامی مدارس از برنامه های این پروژه است.

اسدی با بیان اینکه بازگشایی مدارس در بستر شاد و به صورت مجازی در سراسر کشور انجام می شود، تصریح کرد : با توجه به شرایط کرونایی، آغاز سال تحصیلی جدید برای دانش آموزان به صورت مجازی و کادر اداری و معلمان به صورت حضوری است.

مدیر آموزش و پرورش محمودآباد در پاسخ به شکایت اولیاء در رابطه با اجباری بودن فرم دانش آموزان دربرخی از مدارس متذکر شد : فرم دانش آموزان اجباری نبوده و با هماهنگی صنف و اتحادیه خیاطان و پوشاک شهرستان زمینه های لازم برای اجرای این طرح انجام شده و مدیران مدارس فقط اختیار کامل در معرفی تولیدی ها را داشته و می توانند شرایط لازم را فراهم کنند.

وی همچنین گفت : قیمت مصوب اتحادیه در بخش نوع پارچه و دستمزد از اداره صمت شهرستان محمودآباد دریافت و به کلیه مدیران اطلاع رسانی شده است.

اسدی با اشاره به اینکه ۱۵۴۲۰ ثبت نام کتاب در محمودآباد انجام شده است، ذکر کرد : ثبت نام این کتاب ها آنلاین بوده و توزیع کتاب طبق برنامه زمان بندی به صورت حضوری توسط مدیران مدارس انجام می شود.

سکاندار اداره آموزش و پرورش محمودآباد از واکسینه شدن ۹۰۰ فرهنگی در این شهر خبر داد.

محمدرضا اسدی در رابطه با حضور احتمالی دانش آموزان در مدارس و شرایط سرویس آنها توضیح داد : واکسیناسیون رانندگان در دستور کار قرار دارد ولی اگر در غیر این صورت باشد، سرویس دانش آموزان به افرادی که واکسینه شدند واگذار می شود.

او ادامه داد : زمینه سازی سایت اینترنتی، خدمات رسانی و تهیه تبلت برای دانش آموزان بی بضاعت، برگزاری کلاس های مجازی در بستر شاد و استفاده از سایر نرم افزار اسکای روم و برگزاری دوره های توانمند سازی معلمان از اقدامات مهم ما در سال تحصیلی جدید است.

مدیر آموزش و پرورش محمودآباد در پایان آنتن دهی و سرعت اینترنت را در برخی از روستاهای شهرستان ضعیف برشمرد و خبر داد : با اداره مخابرات محمودآباد هماهنگی لازم را انجام داده تا در جهت رفع این مشکل اقدام نمایند.

  • نویسنده : سارا اسماعیلی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین