و سرانجام محمودآباد صاحب سه سالن سینمایی شد
و سرانجام محمودآباد صاحب سه سالن سینمایی شد
پردیس سینمایی مجتمع گردشگری سیمرغ شهر محمودآباد پیش از ظهر امروز و همزمان با سومین روز هفته دولت با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و چند تن از بازیگران پیشکسوت سینمای کشور افتتاح شد.

به گزارش محمودآباد آنلاین پیش از ظهر سه شنبه ۴ شهریور آیین افتتاح پردیس سینمایی سیمرغ با حضور مهدی رازجویان معاون عمرانی استاندار مازندران و علیرضا شریعت فرماندار محمودآباد و عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و سایرمدیران شهری در سرای گردشگری سیمرغ برگزار شد.

بابک کلانتری مدیریت پروژه سرای گردشگری سیمرغ در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار محمودآباد آنلاین گفت:  این پردیس سینمایی دارای یک سالن به ظرفیت های ۲۴۰ نفر و ۲ سالن هر یک به ظرفیت ۷۰ نفر می باشد که با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال ساخته و به بهره برداری رسیده است.

قابل ذکر است عنایت بخشی و کیانوش گرامی ۲ تن از بازیگران پیشکسوت سینمای کشور که میهمان ویژه این مراسم بودند روبان افتتاحیه پردیس سینمایی شهر محمود آباد را و با اهدای لوح سپاس و هدیه از حضورشان در این مراسم تجلیل شد.

مدیریت پروژه سرای گردشگری سیمرغ تصریح کرد : مجموعه  تفریحی و گردشگری سیمرغ  در زمینی به مساحت ۱۷ هزار مترمربع با زیربنا ۱۱ هزار مترمربع ساخته شده است. فاز نخست این مجموعه مرداد ماه سال پیش با حضور مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افتتاح شده بود.

وی افزود: فاز نخست این مجموعه شامل هایپر مارکت ، رستوران و فست فود بین‌المللی ، کافی شاپ، فروشگاه و نمایشگاه سوغات ایرانی، شهر کتاب، فروشگاه های تلفن همراه و فناوری اطلاعات ، لوازم آرایشی و بهداشتی و پوشاک برند لباس داخلی و خارجی و خانه کودکبوده بود که برای ساخت و تجهیز آن حدود ۵۴۰ میلیارد تومان هزینه شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ارشاد در آیین افتتاح پردیس سینمایی محمود آباد گفت: با وجود اینکه حال اقتصادی کشور و دولت مساعد نیست ، اما ما شاهد افتتاح پروژه‌های زیادی بویژه در بخش فرهنگی هستیم که نشانگر اهتمام ویژه دولت به این بخش است.

عباس زارع  ورود بخش خصوصی به پروژه های فرهنگی و هنری را برای توسعه این بخش الزامی دانست و افزود : در حال حاضر ١٢ سینما با ١٧ سالن در مازندران فعال است که با اتمام پروژه های نیمه تمام ، تعدادشان به ٢۵ سالن خواهد رسید.

وی همچنین از کلنگ زنی پردیس سینمایی ساری و افتتاح پردیس سینمایی نور در هفته دولت سال جاری خبر داد.

امسال ۴۵ طرح عمرانی، خدماتی و تولیدی با اعتباری  بالغ بر ۳۰ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان در هفته دولت در محمودآباد به بهره‌برداری می‌شود.

  • نویسنده : امیر عباس رضاپور - شقایق نائیجیان
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین