تشدید بارش‌ها در ۶ استان کشور تا پایان هفته
تشدید بارش‌ها در ۶ استان کشور تا پایان هفته
محمودآباد آنلاین : مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: از فردا تا پایان هفته بارش‌ها در ۶ استان کشور تشدید می‌شود که زمینه‌ساز وقوع سیل در این مناطق خواهد شد.

صادق ضیائیان مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه فردا سامانه بارشی تقویت می‌شود گفت: بارش‌ها در سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، یزد، اصفهان، خوزستان، خلیج فارس و تنگه هرمز تداوم دارد.

وی افزود: گستره بارش‌ها در روز چهارشنبه نیز شامل استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، یزد، خراسان جنوبی است.

ضیائیان اظهار کرد: شدت بارش ها برای امروز و فردا مربوط به استان‌های سیستان و بلوچستان، فارس و کرمان است.

وی با بیان اینکه  هشدار سطح قرمز هواشناسی در نواحی جنوبی کشور صادر شده است گفت: روز سه‌شنبه استان‌های هرمزگان، فارس، سیستان و بلوچستان، کرمان و بوشهر هشدار قرمز برای بارش دارند که این وضعیت سبب سیلابی شدن مسیل‌ها، بالا آمدن ناگهانی آب رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر، سرریز شدن سدها، انسداد راه‌ها، اختلال جدی در سفرهای شهری و بین‌شهری و خسارت به محصولات زراعی خواهد شد.

به گفته وی، چهارشنبه نیز هشدار قرمز بارش مربوط به استان‌های سیستان و بلوچستان است.

ضیائیان  با  اینکه امشب در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و ارتفاعات البرر مرکزی بارش پراکنده رخ می دهد گفت:  وزش باد شدید در نوار شرقی کشور برای روزهای سه شنبه و چهارشنبه خبر داد.

وی همچنین از صدور هشدار سطح زرد سازمان هواشناسی کشور، فعالیت سامانه بارشی از امشب  تا  روز چهارشنبه خبر داد و گفت: این سامانه بارشی موجب رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت، گردوخاک و احتمال تگرگ در برخی مناطق کشور خواهد شد.

وی افزود: فردا هم چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، شرق و نیمه جنوبی اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، شمال شرق خوزستان و ارتفاعات استان‌های تهران و مازندران درگیر این سامانه می‌شوند.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان