اجرای طرح پایلوت کشت نشاء گل در محمودآباد
اجرای طرح پایلوت کشت نشاء گل در محمودآباد
محمودآباد آنلاین : داداش پور معاون سیاسی فرماندار محمودآباد : تشویق و حمایت از بانوان خانه دار برای استفاده از ظرفیت های کشت نشا گل و سبزیجات می تواند ضمن ایجاد اشتغال و تقویت اقتصاد خانواده ها محمودآباد را به شهرستان پایلوت کشت نشا گل تبدیل کند.

پیش از ظهر امروز قنبر علی داداش پور معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی فرمانداری محمودآباد به مناسبت هفته گرامیداشت روز زن راس هیاتی به اتفاق امین رنجکش بخشدار سرخ رود و خدیجه محمدزاده مشاور امور بانوان فرمانداری و محمد زمانی معاون جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد از گلخانه بانوی کارآفرین هاجرفاضلی در روستای رود پشت از بخش سرخ رود بازدید کردند.

معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان محمودآباد در این بازدید ضمن قدردانی از اقدام ارزنده هاجر فاضلی بانوی کارآفرینی رودپشتی که در زمینی به مساحت ۱۸۰۰ متر اقدام به تولید بیش از ۳۰ نوع نشاءگل کرده بود گفت: اگر از بانوان خانه دار در روستاها حمایت شود می شود با بهره مندی از ظرفیت حاصلخیزی زمین های کشاورزی و شرایط آب و هوایی در اراضی روستایی شاهد توسعه مشاغل خانگی باشیم.

وی افزود: بخش گسترده ای از نشاء گل های زینتی از استان های همجوار وارد می شود و آموزش و حمایت و مشارکت بانوان روستایی جهت انجام کارگروهی از طریق ظرفیت مراکز خدمات مدیریت جهاد کشاورزی و دهیاری و شوراهای اسلامی روستاها می شود گامهای اثر بخشی در راستای کارآفرینی و اشتغال و تقویت اقتصاد خانواده برداشت.

قنبرعلی داداش پور پرورش گل و گیاه را شغلی کم خطر و بدون آسیب و مفرح و لذت بخش دانست و گفت: زمین های زیادی در روستاها بلا استفاده افتاده است که با ترویج مشاغل خانگی و آموزش می شود بانوان توانمند روستایی را در راستای تولید گل و گیاه و سبزیجات و سیفیجات جهت داد و تزریق سرمایه در گردش و حمایت جهاد کشاورزی در این حوزه اثر بخش خواهد بود.

گفتنی است هاجر فاضلی بانوی توانمند و کارآفرینی محمودآبادی می باشد که در زمینی به مساحت ۱۸۰۰ متر زمینه های اشتغال ۷ نفر را فراهم نموده و ضمن کشت بیش از ۳۰ نوع نشاء گل های زینتی محصولات دیگری از جمله سبزیجات و سیفیجات و مرکبات از این عرصه کشاورزی برداشت نمونه و سالانه بیش از ۳۰۰ میلیون ریال درآمد مالی دارد.

 

 

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین