آغاز ثبت‌نام داوطلبان عضویت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر در محمودآباد
آغاز ثبت‌نام داوطلبان عضویت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر در محمودآباد
محمودآباد آنلاین: خسرو طالبی فرماندار شهرستان محمودآباد زمانبندی و جزئیات ثبت نام داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر را تشریح کرد.

رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان محمودآباد گفت: ثبت نام از داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر از راس ساعت ۸ صبح امروز چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹ آغاز شده است و تا پایان وقت اداری روز سه شنبه ۲۶ اسفند ۹۹ (به مدت هفت روز) ادامه خواهد یافت و داوطلبان می‌توانند به چهار روش برای ثبت نام اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان محمودآباد، فرماندار محمودآباد در تشریح روش‌های ثبت‌نام داوطلبان اعلام کرد: ثبت نام از طریق اپلیکیشن موبایلی (بارگذاری شده در پورتال وزارت کشور به آدرس http://entekhabat.moi.ir) و دریافت کد رهگیری و مراجعه به فرمانداری برای نهایی کردن ثبت نام، ثبت نام از طریق نسخه دسکتاپ (کامپیوتر) و دریافت کد رهگیری و مراجعه به فرمانداری برای نهایی کردن ثبت نام، ثبت نام از طریق دفاتر پیشخوان دولت و دریافت کد رهگیری و مراجعه به فرمانداری برای نهایی کردن ثبت نام و روش آخر که پیشنهاد نمی شود ثبت نام از طریق مراجعه حضوری به فرمانداری شهرستان (از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۸:۰۰) چهار روشی است که داوطلبان می‌توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام را ارائه اصل گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد، اصل شناسنامه عکس دار و تصویر تمام صفحات آن، اصل کارت ملی و تصویر آن، اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی و تصویر آن برای مردان، یک قطعه عکس ۴ × ۳ جدید، ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی معتبر فوق دیپلم یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای تا ۲۰ هزار نفر جمعیت و مدرک لیسانس یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت عنوان کرد.

وی در این باره افزود: اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفای مقامات موضوع ماده ۳۲ قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری (جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا و رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه) جهت برخورداری از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر برشمرد.

به گفته وی کسانی که سابقه‌ی یک دوره کامل عضویت اصلی شورا را دارا باشند، به شرطی که در همان حوزه ی انتخابیه نامزد شوند، از شرط مدرک تحصیلی معاف هستند.

خسرو طالبی در پایان تاکید کرد: به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم شکل گیری ازدحام در نام نویسی، داوطلبان حتما در روزهای ابتدائی ، به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه‌های معرفی شده ثبت نام خود را انجام دهند.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : روابط عمومی فرمانداری شهرستان محمودآباد