معلولین نماد غیرت و الگوی درستی برای صرف فعل خواستن هستند
معلولین نماد غیرت و الگوی درستی برای صرف فعل خواستن هستند
محمودآباد آنلاین : حجت السلام سید داود موسوی امام جمعه و خسرو طالبی سرپرست فرمانداری شهرستان محمودآباد در پیامی مشترک ضمن تبریک فرا رسیدن ۱3 آذر روز جهانی معلولان گفتند : بزرگداشت این روز ، تکریم از مقام همنوعان ماست که در عمل ثابت کرده اند ، معلولیت محدودیت نیست و با اراده ای راسخ و پولادین می توان به قله های توفیق صعود کرد حتی اگر نقص عضوی وجود داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان محمودآباد در متن این پیام مشترک آمده است:

۱۳ آذر روزی است متعلق به همه عزیزانی که با تلاش وصف‌ناپذیر خویش از نارسایی چشمان نابینا، گوش‌های ناشنوا و پاهای ناتوان فراتر رفته‌اند تا ثابت کنند که معلولیت، محدودیت نیست. معلولان همانند سایر افراد جامعه زندگی عادی خود را دارند و نامگذاری روز معلول، فرصت مناسبی برای فرهنگ سازی برای به رسمیت شناخته شدن حقوق این قشر در جامعه است.

روز جهانی معلولان فرصت مغتنمی است برای ارج نهادن به تجارب و توانایی های همنوعانی که با معلولیت های گوناگون دست و پنجه نرم می کنند و  بهانه ای مناسب برای بازبینی در اقدامات انجام شده جهت احیاء حقوق معلولان و اصلاح نوع نگرش عمومی نسبت به پدیده معلولیت در جامعه .

امروزه معلولان با تکیه بر نیروی ایمان و بهره گیری از استعدادهای عظیم خویش توانسته اند در مسیر رشد و شکوفایی و کمک به توسعه کشور و افتخار آفرینی در میادین مختلف علمی و ورزشی گام های مؤثری بردارند.

اینجانبان ضمن تبریک و تهنیت این روز مبارک به همه معلولان و خانواده های محترم و صبور آنان و قدردانی از زحمات بی شائبه خادمین این عرصه، اعم از بخش های دولتی و غیر دولتی به ویژه خیرین محترم و سازمان های مردم نهاد یاری رسان، امید دارم با همت و همه دستگاه های اجرایی شهرستان محمودآباد ؛ زمینه های لازم برای اجرایی شدن قوانین مصوب حمایتی در مورد معلولان و استفاده بهینه از خدمات و امکانات عمومی، رفاهی، فرهنگی، آموزشی، فرصت های شغلی و در نهایت برابری فرصت های اجتماعی به عنوان مطالبه به حق جامعه معلولین شهرستان فراهم گردد.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین