عادی انگاری مردم جامعه نسبت به کرونا نشان از خستگی است
عادی انگاری مردم جامعه نسبت به کرونا نشان از خستگی است
محمودآباد آنلاین : نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد عادی انگاری مردم جامعه نسبت به کرونا نشان از خستگی است و افزود: یک هواپیما که سقوط می کند تمام جامعه تا 6 ماه درگیر آن است ولی روزانه بیش از 400 نفر از هموطنانمان جان خود را از دست می دهند و این مهم برای مردم عادی انگاری شده است.

 

طالبی سرپرست فرمانداری شهرستان محمودآباد: شرایط خاصی به لحاظ شیوع ویروس کرونا بر جامعه حاکم است و امروز مهمترین رسالت مدیران دستگاههای اجرایی حفظ جان مردم است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان محمودآباد جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان محمودآباد صبح امروز به ریاست خسرو طالبی سرپرست فرمانداری  و  با حضور  قنبرعلی داداش پور معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی فرمانداری و  سید احمد هاشمی بخشدا سرخ رود و علیرضا اسماعیل نیا عمران بخشدار مرکزی و سایر اعضای این ستاد در محل فرمانداری تشکیل شد.

خسرو طالبی سرپرست فرمانداری شهرستان محمودآباد طی سخنانی در این جلسه گفت: در بحث بهداشت و کرونا در یک شرایط جنگی هستیم و انگار روی مین حرکت می کنیم و اگر کادر درمان خسته و دلسرد شوند فاجعه عظیم تری در انتظار ما خواهد بود.

وی با اشاره به ضرورت تحقق پروتکل های بهداشتی در جامعه و کاهش آمار مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ گفت: بر سر حفظ جان مردم اصلا تعارف با هیچ کسی نداریم و هیچ مماشاتی را نمی پذیریم و بین اصناف هیچ فرقی قائل نیستیم.

سرپرست فرمانداری شهرستان محمودآباد افزود: وضعیت ما به سمت حاد پیش می رود و متاسفانه وضعیت حاد قابل پیش بینی و پیش گیری نیست و فقط تنها راه حل آن رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بهره مندی از ماسک و تحقق پروتکل های بهداشتی به منظور  بازداری و پیشگیری از ابتلای افراد جدید به کووید ۱۹ می باشد.

خسرو طالبی خطاب به تیم بازرسی ستاد گفت: علاقمند به شنیدن صرفا تعداد آمار بازرسی و پلمپ نیستم و لی وقتی بازدید می رویم و تغییری در رفتار شهروندان و کسبه اتفاق نمی افند ،  نشان دهنده عملکرد ضعیف ماست و  نیاز است تیم ویژه بازرسی ستاد تشکیل و ضمن نظارت جدی بر فعالیت اصناف ، گزارشات دقیق تر همراه با اصلاح رفتار کسبه ها ارائه گردد.

وی تصریح کرد: شرایط اقتصادی سخت است و اصلا دلمان نمی خواهد در شرایط فوق سختگیرها را بیشتر کنیم ولی چه می تواند کرد اولا با سلامت و جان مردم طرف هستیم ، ثانیا هفته به هفته تعداد مبتلایان رو به افزایش است و باید با وضع برخی محدودیت ها در بازار و شهر و روستاها برای قطع زنجیره انتقال این ویروس منحوس تلاش کنیم.

وی افزود: بسیاری از ابتلاع های جدید ریشه در اجتماعات عروسی و عزا بالاخص در روستاها را دارد و هیچ کوتاهی از سوی دهیاران در راستای پیشگری از ابتلاع آحاد جامعه پذیرفتنی نیست و بی شک دهیارانی که در روستاهایشان عروسی برگزار شود عزل می شوند.

ایشان ارتقا دانش و اطلاعات عمومی مردم در خصوص این بیماری را یک ضرورت مهم برشمرد و افزود: هر چه مردم اطلاعات بیشتری از این ویروس داشته باشند کمک حال ما خواهند بود و  قطعا در پیشگیری و قطع زنجیره انتقال این ویروس با ما سهیم خواهند بود.

قنبر علی داداش پور معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری شهرستان محمودآباد نیز طی سخنانی در این جلسه از لغو اجرای موسیقی زنده در کلیه رستوران ها و کافه ها و منع چاپ اطلاعیه ترحیم و عروسی از سوی چاپخانه خبر داد.

 

 

 

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین