شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان بر اساس کنکور ۱۴۰۱
شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان بر اساس کنکور ۱۴۰۱
محمودآباد آنلاین/ سازمان سنجش شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی را بر اساس کنکور ۱۴۰۱ اعلام کرد.

به گزارش محمودآباد آنلاین؛ با توجه به ماده واحده نحوه جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش، مصوبه جلسه ۸۳۳ مورخ ۲۷ آبان سال ۹۹ شورای عالی انقلاب فرهنگی، پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی همانند سنوات قبل در صورت دریافت مجوز‌های قانونی از مراجع ذی صلاح وزارت آموزش و پرورش به صورت محدود و با رعایت تبصره‌های ذیل ماده واحده جذب، انجام می شود.

 

شرایط و ضوابط اختصاصی تکمیلی به انضمام ظرفیت پذیرش در دفترچه راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره ۲) درج و به اطلاع متقاضیان ذی ربط رسانده خواهد شد.

 

متقاضیان میبایست موارد ذیل را در اعلام علاقه مندی خود به این رشته ها، مد نظر قرار دهند. بدیهی است مسئولیت عدم رعایت موارد مزبور و همچنین شرایط و ضوابطی که متعاقبا در دفترچه راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره ۲) درج خواهد شد، به عهده متقاضی است.

 

دارا بودن حداقل نمره علمی کل ۶۵۰۰ و بالاتر در زیرگروه مربوط جهت مجاز شدن به انتخاب رشته در گروه آزمایشی مربوط و داشتن حداکثر سن ۲۴ سال تمام در بدو ورود به دانشگاه ضروری است.

 

داشتن حداقل معدل کل ۱۴ در دوره متوسطه دوم (معدل سه پایه اول، دوم و سوم) الزامی است.

 

بومی بودن متقاضی بر اساس مالک‌های تعیین شده در دفترچه شماره (۲) آزمون

 

برخورداری از سلامت کامل تن و روان و شرایط مناسب جسمانی برای حسن انجام وظیفه معلمی

 

موفقیت در مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت‌های عمومی

 

معرفی متقاضی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به آموزش و پرورش جهت بررسی صلاحیت‌های عمومی، اختصاصی و همچنین بررسی ویژگی‌های جسمانی به منزله قبولی نهایی در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تلقی نمی‌شود.

 

چنانچه صلاحیت‌های عمومی و اختصاصی افراد معرفی شده مورد تائید آموزش و پرورش قرار گیرد، سازمان سنجش آموزش کشور با در نظر گرفتن اولویت‌های انتخابی متقاضی، نسبت به گزینش علمی نهایی آنان بر اساس تراز نمرات علمی (کنکور) در زیرگروه مربوط اقدام می کند.

 

مسئولیت رعایت شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ و ضوابط مندرج در دفترچه شماره (۲) از سوی همه متقاضیان و همچنین مقررات نظام وظیفه عمومی (متقاضیان مرد) در مراحل مختلف آزمون مزبور، به عهده متقاضیان خواهد بود.

 

یادآوری مهم:

 

شرایط و ضوابط تکمیلی پذیرش دانشجو متعاقبا جهت اطلاع متقاضیان رشته‌های تحصیلی مورد نیاز آموزش و پرورش در دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی اعلام خواهد شد.

 

بنا بر این مالک عمل آخرین تغییراتی خواهد بود که به استناد مجوز صادره از سوی مراجع ذی صلاح در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) درج و یا از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اعمال خواهد شد.

 

در صورت عدم صدور مجوز استخدامی، موضوع بالاثر بوده و پذیرش دانشجو انجام نخواهد شد.

  • نویسنده : سارا اسماعیلی
  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان