خداحافظی زباله از ساحل محمودآباد ظرف دو ماه آینده
خداحافظی زباله از ساحل محمودآباد ظرف دو ماه آینده
شریعت فرماندار محمودآباد : بیش از 20 هزار تن زباله ظرف 25 سال در محل دپوی موقت زباله واقع در ساحل شهر محمودآباد دپو شده است که به علت شیوع بیماری کرونا به حجم آن طی سه ماه گذشته اضافه نیز شده است.

علیرضا شریعت فرماندار محمودآباد ظهر امروز در بازدید از محل دپوی زباله در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار محمودآباد آنلاین گفت: به همت شهراری محمودآباد ۱۵ الی ۱۶ هزار تن از زباله های قبلی دپو شده در ساحل جمع آوری شد ولی بدلیل شیوع ویروس کرونا عملیات انتقال زباله متوقف شده و تلاش برای حمل زباله های باقی مانده دوباره از سر گرفته شد.

فرماندار محمودآباد تصریح کرد : پیش بینی می شود ۱۶ هزار تن زباله در محل دپو باقی مانده باشد که با هماهنگی های به عمل آمده ظرف دو ماه آینده به نقطه ای که تحت نظارت محیط زیست می باشد ،  منتقل شود.

وی خاطر نشان شد ؛ پیش از این به شهروندان وعده داده بودیم تا قبل از عید ۹۹ زباله را از ساحل جمع کنیم ولی شیوع کرونا و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی مانع از جابجایی زباله شده و شرایط را سخت کرده است.

وی گفت: شهرستان محمودآباد به علت محدودیت های  اقلیم جغرافیایی و شرایط جلگه ای امکان دپوی زباله در محدوده شهر و بخش وجود ندارد و به ناچار زباله باید به نقاط دیی حمل و جابجا شود که هزینه های زیادی را به شهرستان تحمیل می نماید.

وی تصریح کرد : میزان زباله تولیدی در شهرستان محمودآباد با احتساب شهرهای محمودآباد و سرخ رود و ۸۵ روستای بخش مرکزی و سرخ رود در روزهای عادی ۶۰ الی ۶۵ تن می باشد ولی این میزان زباله در پیک حضور مسافر به سه برابر افزایش می یابد که نیازمند است استانداری ها و شهرداری های استان های همجوار به کمک ما بیاییند.

 

 

 

 

  • نویسنده : حسن حسنی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین