۶۰۰ شهروند محمودآبادی آموزش ایمنی و امداد و نجات دیدند
۶۰۰ شهروند محمودآبادی آموزش ایمنی و امداد و نجات دیدند
آتش‌پاد حسن ذبیح‌پور سرپرست آتش نشانی شهرداری محمودآباد به مناسبت 7 مهر روز ملّی ایمنی و آتش نشانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار محمودآباد آنلاین گفت: طی دو سال گذشته بیش از ۶۰۰ نفر از شهروند محمودآبادی آموزش ایمنی و امداد و نجات دیدند و تعداد ۳۰۰ اماکن پر خطر در آتش نشانی کدگذاری گردیده است.

محمودآباد آنلاین : آتش‌پاد ذبیح‌پور بیان کرد: از ابتدای امسال تا ۱۵ شهریور ماه ۱۴۶ مورد حریق ، ۱۱۲ امداد ، ۷۷ نجات ، ۴۰ تصادف ، ۱۰۰ استقرار ، ۷۸ حادثه آسانسور در محمودآباد داشتیم.

وی گفت: به واسطه اقدامات صورت گرفته دیگر نیازی به اعزام نیروهای آتش نشانی سایر شهرهای همجوار نیستیم و این درحالی بود که در گذشته شاهد قربانی شدن شهروندان حادثه دیده‌ به علت تاخیر در رسیدن نیروهای کمکی شهرهای اطراف بودیم.

وی اظهار داشت: در حال حاضر بهترین و به روز ترین وسائل و ابزار امداد و نجات کشور و جهان را در آتش نشانی شهرداری محمودآباد داریم و پرسنل ما به ست کامل امدادی مجهز هستند و این حق مردم و شهروندان محمودآبادی است.

سرپرست آتش‌نشانی محمودآباد با بیان اینکه اکنون هیچ خودروی معیوبی در آتش نشانی محمودآباد نداریم گفت: سه دستگاه خودرو که ارزش هرکدام به چند میلیارد می‌رسد با بیش از ۲۰ هزار لیتر آب آماده امداد رسانی در طول تمام ساعات شبانه روز می باشند.

حسن ذبیح‌پور عنوان داشت: ما در ابتدای کارمان با یک آتش نشانی مرده و تاریک رو به رو بودیم اما با تلاش های صورت گرفته امروز دیگر شاهد آن آتش نشانی قدیمی نیستیم و میبینیم که در آتش نشانی نیروهای ورزیده و مجربی مشغول به خدمت هستند که در بد ترین شرایط موجود چه اقتصادی و چه بهداشتی دست از خدمت برنداشتند.

وی تصریح کرد: خرید ست امداد نجات ، خرید خودروی کامیون ، بازسازی بادسان و تجهیز به وینچ ۸ تنی ، خرید لباس و کلاه و دستکش به تعداد نیروهای عملیاتی ، تهیه دستگاه شارژ هوای فشرده ، آموزش ۱۴۰۰ آتش نشان داوطلب و کسب رتبه اول در کشور در این حیث احداث ۵ مدرسه آتش نشان ، آموزش به مردم در مساجد روستاها و راه اندازی سایت آتش نشانی محمودآباد و فعالیت آنلاین حوادث و آموزش در شبکه های مجازی از جمله اقدامات انجام شده از طرف مجموعه آتش نشانی محمودآباد برای خدمت رسانی آسان تر به شهروندان و ایمنی آنان است.

ذبیح‌پور از ایجاد سایت محله یاب برای ایمنی در هنگام زلزله و احداث ایستگاه دوم آتش نشانی در محمودآباد در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: بزودی طرح آموزش منزل به منزل را در راستای ارتقای سطح ایمنی مردم شروع خواهیم کرد.

او سرمایه گذاری در حوزه آتش نشانی را سرمایه گذاری برای حفظ جان و سلامت  شهروندان دانست و از خیرین تقاضا کرد تا با نگاهی به مجموعه امداد و نجات و آتش نشانی ، در امر نجات جان مردم این مجموعه خدمت‌رسان را یاری نمایند.

سرپرست آتش‌نشانی محمودآباد تحریم را مشکلی اساسی و عامل معضلات موجود جامعه خواند و خاطرنشان کرد: برای خرید تجهیزات با بدترین شرایط روبه‌رو بوده‌ایم و این مشکلات هنوز هم ادامه دارند.

او یادآور شد: ما علی رغم تمام مشکلات ، تمام بی مهری هایی که بر ما صورت گرفته و بداخلاقی هایی که از طرف مسئولین دیدیم پا پس نکشیدیم و میدان خدمت به مردم عزیز شهرمان را ترک نکردیم و بی هیچ چشم داشتی به کارمان ادامه دادیم

وی خطاب به مسئولین گفت: مسئولینی که فقط به فکر منصبشان و میزی که پشت آن نشسته اند هستند بدانند که خون کسانی که بدلیل بی مهری و بی توجهی آنان به این حوزه زیر خاک هستند بر گردن آنان است

ذبیح‌پور در پایان از همراهی و کمک تمامی کسانی که آنان را در امر نجات جان شهروندان یاری کردند تشکر کرد.

  • نویسنده : امیرعباس رضاپور
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین