۱۴ مجوز احداث گلخانه کوچک مقیاس در محمودآباد صادر شد
۱۴ مجوز احداث گلخانه کوچک مقیاس در محمودآباد صادر شد
محمودآباد آنلاین : مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد گفت: با هدف کاهش بیکاری و تولید محصول سالم، 14 فقره مجوز احداث گلخانه کوچک مقیاس از طریق پنجره واحد در این شهرستان صادر شد.

محمودآباد آنلاین : به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد، محمد هادی‌زاده گفت: نیاز به سرمایه گذاری با حجم اندک و اعطای تسهیلات کم بهره در احداث گلخانه کوچک مقیاس می تواند در زمینه اشتغالزایی روستائیان سهم بسزایی داشته باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد افزود: در قالب اجرای گسترش تولید و اشتغالزایی و در سال مزین به تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها و با هدف کاهش بیکاری و نیز تولید محصول سالم، از اول امسال تاکنون ۱۴ فقره مجوز احداث گلخانه‌های کوچک مقیاس به مساحت سه هزار و ۶۴ مترمربع از طریق پنجره واحد جهاد کشاورزی این شهرستان صادر شد.

هادی زاده تصریح کرد: گلخانه های کوچک مقیاس، ضمن اصلاح الگوی کشت، فرصتی مناسب برای اشتغالزایی روستاها و زمینه خوبی برای تولید محصولات زراعی مختلف است.

وی اظهار کرد: با توجه به صدور ابلاغ دستورالعمل ساماندهی و صدور مجوز گلخانه‌های کوچک‌ مقیاس، واحدهای گلخانه‌ای با مساحت کمتر از ۳۰۰ مترمربع در داخل محدوده یا بافت روستا اجازه تأسیس و فعالیت دریافت می کنند.

به گفته هادی زاده با توجه به مزایای احداث گلخانه های کوچک مقیاس، تقاضا برای راه اندازی چنین گلخانه هایی در این شهرستان افزایش یافته و با استقبال خوبی مواجه شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد گفت: برای صدور مجوز پروانه تاسیس گلخانه کوچک مقیاس باید امکان احداث در حوزه منطقه سکونت متقاضیان مقدور و متقاضی به آب و گاز نیز دسترسی داشته باشد.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین