واقعیت «گردن شان را بشکنید؛ پاسخش با من» چه بود
واقعیت «گردن شان را بشکنید؛ پاسخش با من» چه بود
محمودآباد آنلاین : در حالی که برخی رسانه‌ها در روزهای گذشته با انتشار ویدیویی تقطیع شده از فرمانده انتظامی استان مازندران سعی داشتند، اینگونه وانمود کنند که او خواستار «شکستن گردن» افراد بی‌حجاب در این استان شده، فیلم کامل‌تر سخنان او نشان می‌دهد که سردار حسن مفخمی شهرستانی این عبارت را درخصوص سارقان به کار برده است و اظهارات او ارتباطی با موضوع عفاف و حجاب ندارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس مازندران روز شنبه در توضیح انتشار فیلم کوتاهی در شبکه های اجتماعی از «سردار حسن مفخمی شهرستانی» فرمانده انتظامی مازندران به خبرنگار ایرنا گفت: درحاشیه اجرای طرح محله محور و رزمایش فرهنگی و اجتماعی طرح سالمسازی سواحل دریای خزر، سردار مفخمی به هنجار شکنان و مخلان نظم و امنیت هشدار جدی داد که به حکم قانون با آنان برخورد خواهد شد.

سرهنگ سید جعفر ساداتی در مورد واقعیت جمله “گردن شان را بشکنید؛ پاسخش با من” از سوی فرمانده نیروی انتظامی مازندران که مورد سوء استفاده برخی از رسانه های معاند و انتشار آن در شبکه های اجتماعی شده است، افزود : برخورد قانونی با هنجارشکنان و مخلان نظم و امنیت جامعه شامل اراذل و اوباش، عربده کشان، سارقان زورگیر، سارقان به عنف، قاچاقچیان مواد مخدر و برخورد با مزاحمان نوامیس مردم، وظیفه ذاتی و قانونی پلیس است، ماموریتی که پلیس برای امنیت شهروندان در چارچوب قانون مقتدرانه عمل می کند.

بررسی خبرنگار ایرنا از اصل فیلم کوتاه که پلیس مازندران در اختیار ایرنا قرار داده است نشان می دهد که فرمانده انتظامی مازندران روز گذشته در حاشیه نمایشگاه کشفیات طرح ارتقاء امنیت محله محور در بابلسر در جمع خبرنگاران گفت که از همه ظرفیت ها استفاده و با هر گونه هنجار شکنان به صورت قاطع برخورد می شود.

سردار مفخمی شهرستانی، هدف از اجرای این طرح را پاکسازی مناطق محروم اعم از مواد مخدر، سارقان، قاچاق کالا و برخورد حمل سلاح های غیر مجاز برشمرد و توضیح داد:‌ افزایش احساس امنیت برای شهروندان با همت و تلاش دستگاه انتظامی مورد تاکید است.

فرمانده انتظامی مازندران در ادامه بیان داشت: موضوع فرهنگی و ایجابی دیگر ماموریت پلیس است که با مجموعه سپاه کربلا و انتظامی مازندران در سواحل، در تفرجگاه ها، جاده و شهرهای استان اجرایی می شود.

وی تصریح کرد: پلیس برخورد قاطع و بدون اغماض با هرگونه ناهنجاری امنیتی به ویژه برخورد با اراذل و اوباش را عملیاتی می کند و مطمئنا این افراد جایگاهی در استان نخواهند داشت.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا مازندران