شرایط بیمه دانشجویان اعلام شد
شرایط بیمه دانشجویان اعلام شد
محمودآباد آنلاین/مدیرکل امور بیمه شدگان تامین اجتماعی گفت: پرداخت هزینه حق بیمه بر عهده‌ی دانشجویان است و دولت ۲ درصد آن را پرداخت می‌کند.

به گزارش محمودآباد آنلاین؛ مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: سه نوع نرخ حق بیمه برای بیمه دانشجویی تعریف شده که دانشجویان متقاضی می‌توانند یکی از آن‌ها را انتخاب کنند. نرخ پرداخت حق بیمه ۱۴ درصد که شامل خدمات بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی است و برای افراد مجرد و فاقد تحت تکفل توصیه می‌شود. نرخ پرداخت حق بیمه ۱۶ درصد که شامل خدمات بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی است و نهایتا کاملترین نرخ پرداخت حق بیمه که ۲۰ بوده و خدمات مربوط به بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی را دربرمی‌گیرد.

به گفته شکوری دانشجویان در حین تحصیل، باید درخواست بیمه دانشجویی را ارائه کنند و بلافاصله بعد از ثبت نام و آغاز بیمه پردازی، سوابق بیمه‌ی برای آن‌ها ایجاد می‌شود و از خدمات این سازمان برخوردار می‌شوند.

او گفت: دانشجویانی که قصد دارند بیمه شوند حتی اگر تحت تکلف پدر یا مادر خود هستند می‌توانند خود را بیمه کنند و سابقه برایشان حساب شود اگر هم تحت تکلف کسی نیستند می‌توانند خود و خانوادیشان را پوشش دهند.

در حال حاضر ۵۳ درصد از افراد جامعه که شامل خانواده‌ها، زنان و دانشجویان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و با تفاهم نامه دیروز تامین اجتماعی و وزارت علوم دانشجویان هم می‌توانند از خدمات بیمه‌ای تامین اجتماعی استفاده کنند.

  • نویسنده : سارا اسماعیلی
  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان