ذخیره آبی ۲۵ میلیون مترمکعبی آببندان‌های محمودآباد
ذخیره آبی ۲۵ میلیون مترمکعبی آببندان‌های محمودآباد
محمودآباد آنلاین: هادی زاده مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد گفت: این شهرستان دارای ۸۸ قطعه آببندان با پتانسیل ذخیره ۲۵ میلیون مترمکعب آب است.

به گزارش محمودآباد آنلاین به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی محمودآباد ؛ محمد هادی‌زاده گفت: شهرستان محمودآباد دارای ۸۸ قطعه آببندان به مساحت یک هزار و ۲۰۰ هکتار با پتانسیل ذخیره ۲۵ میلیون مترمکعب آب است که با اجرای پروژه‌های لایروبی، مرمت و بهسازی، ظرفیت آن نیز تا دو برابر افزایش می‌یابد.

او با بیان اینکه آببندان‌ها یک استخر ذخیره خاکی و بسیار بزرگ است، افزود: این سازه مختص استان‌های شمالی کشور است که با گذشت زمان و ورود رسوبات به آن، حجم ذخیره آببندان‌ها کم شده و نیاز به لایروبی و بازسازی دارند.

مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد با اشاره به اینکه برای افزایش ظرفیت آببندان‌ها ضروری است که لایروبی، بهسازی و مرمت انجام شود، گفت: به ازای هر هکتار آببندان تا پنج هکتار اراضی شالیکاری آبیاری می‌شود.

هادی زاده تصریح کرد: این مدیریت با کمک دستگاه‌های مربوطه در سال‌های اخیر پس از مواجه شدن با مشکلات بحران کم آبی و نیاز به مدیریت آن به طور جدی تری در حال پیگیری لایروبی و بهسازی آببندان هاست.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : روابط عمومی جهاد کشاورزی محمودآباد