حیات ما تنها با ادامه خط سلیمانی‌ها پابرجا خواهد بود
حیات ما تنها با ادامه خط سلیمانی‌ها پابرجا خواهد بود
محمودآباد آنلاین: جلسه ستاد برگزاری بزرگداشت اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، عصر امروز باحضور ائمه جمعه محمودآباد و سرخ‌رود، سرپرست فرمانداری، فرمانده سپاه ناحیه محمودآباد و دیگر اعضای این ستاد در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

خسرو طالبی سرپرست فرمانداری محمودآباد در این جلسه بیان کرد: شهید سلیمانی نه متعلق به یک جریان و یک کشور، بلکه متعلق به جهان اسلام بود، او عمرش، زندگی، سلامتی و آسایش خود را تقدیم کرد تا مردم در آسایش باشند.

طالبی اضافه کرد: ما مدیون شهید سلیمانی هستیم، ما عزت، آزادگی و حتی موجودیتمان را مدیون شهدا و خون پاک آنانیم.

وی اذعان داشت: شهید حاج قاسم سلیمانی قطعا در تاریخ ماندگار خواهد بود و این دست بشر نیست و قدرتی فراتر از دست بشر به وعده‌اش در قرآن کریم عمل و او را تا ابد جاویدان خواهد کرد.

سرپرست فرمانداری محمودآباد با بیان اینکه فقط در مکتب اسلام و مذهب شیعه است که چنین مردان بزرگی پرورش می‌یابند، افزود: اگر میخواهیم مردم از ما راضی باشند، اگر می‌خواهیم حق ولایت را ادا کنیم، باید همچون سلیمانی ها گوش به فرمان ولی فقیه خود باشیم.

خسرو طالبی اظهار کرد: اگر بتوانیم این مکتب را پویاتر کنیم و زوایای پنهان زندگی حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدا را در خانواده ها رواج دهیم بسیاری از مشکلات و معضلات برطرف خواهد شد.

وی در ادامه تاکید کرد: آموزش و پرورش باید در ترویج مکتب شهید سلیمانی دست به ابداع خلاقیت های جدید و نوآوری بزند و در این مسیر وظیفه خطیری را به دوش می‌کشد.

وی تصریح کرد: باید به یاد بیاوریم که چه کسانی از خودگذشتند و جانشان را فدا کردند تا امروز ما با خیال راحت در پشت این میزها بنشینیم.

طالبی با بیان اینکه امثال حاج قاسم ها تجلی انسان های برگزیده خدا هستند تا ما رسالت اصلی خود را فراموش نکنیم، افزود: مکتب شهید سلیمانی به ما می‌گوید هیچ شانی بالاتر از نوکری و خدمت به مردم نیست.

سرپرست فرمانداری محمودآباد در ادامه با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد جمعیت این شهرستان را روستانشینان تشکیل می‌دهند، متذکر شد: بخشداران به این نکته توجه ویژه داشته و حتما در این ایام برنامه های راهگشا و مثمر ثمر در روستاها ارائه دهند و همچنین دهیاران پای کار بیایند و این فرهنگ باید در خانواده های روستایی ترویج داده شود.

وی در پایان گفت: ادامه حیات و موجودیت ما تنها با پیش گرفتن خط سلیمانی‌ها و اطاعت از ولی فقیه پابرجا و ممکن خواهد بود.

  • نویسنده : امیرعباس رضاپور
  • منبع خبر : روابط عمومی فرمانداری شهرستان محمودآباد