جعل ۱۰ هزار میلیارد ریالی اسناد ملکی در مازندران
جعل ۱۰ هزار میلیارد ریالی اسناد ملکی در مازندران
محمودآباد آنلاین : فرمانده انتظامی مازندران از انهدام باند جعل اسناد ملکی و کلاهبرداری با شیوه فروش املاک از ۵۰ شهروند در شهرستان های مرکزی استان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از مازندران، سردار مرتضی میرزایی اظهار داشت: درپی شکایت شهروندی مبنی بر اینکه تعدادی از افراد با تشکیل باند جعل اسناد تحت پوشش مشاور املاک از آنان کلاهبرداری کردند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام تحقیقات از تعدادی مالباخته دریافتند، متهمان به جعل اسناد، املاک با ارزش را در سطح شهرستان‌های مرکزی استان شناسایی و با تنظیم مبایعه نامه با خالی گذاشتن بخش‌هایی از مندرجات آن از مالک امضاء اخذ و مبالغی از ثمن معامله را نیز پرداخت و بدلیل واهی از تحویل مبایعه نامه خودداری و در ادامه نسبت به جعل (الحاق) مندرجات و کلاهبرداری از مالباختگان اقدام می‌کردند.

میرزایی بیان کرد: ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی در مراحل رسیدگی به پرونده با دستور قضائی پروانه فعالیت مشاور املاک آنان نیز بدلیل تخلفات باطل شد. با توجه به افزایش تعداد شکات و بیم متواری شدن متهمان، درخواست جلب و دستگیری متهمان اخذ و طی یک عملیات سریع و غافلگیرانه، ۸ متهم پرونده دستگیر و با قرار مناسب روانه زندان شدند.

وی گفت: در روند رسیدگی به پرونده کلاهبرداری، ۵۰ شاکی شناسایی و مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال از آنان کلاهبرداری شد که برابر تحقیقات میدانی و اعلام بازپرس پرونده، تعداد شکات آن نیز در حال افزایش است.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : خبرآنلاین