تست کرونای ۱۵ درصد بیماران مشکوک محمودآباد مثبت می‌شود
تست کرونای ۱۵ درصد بیماران مشکوک محمودآباد مثبت می‌شود
محمودآباد آنلاین / رئیس شبکه بهداشت و درمان محمودآباد از افزایش سه برابری موارد مثبت ابتلا به کرونا در این شهرستان خبر داد و گفت که در حال حاضر تست کرونای دستکم ۱۵ درصد از بیماران مشکوکی که به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند ، مثبت است.

دکتر عباس توان توضیح داد : طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۴ بیمار با علائم مشکوک به بیماری کووید ۱۹ به مراکز درمانی مراجعه کردند که تست کرونای ۳۴ نفر از این افراد مثبت شد در حالی که در هفته اول نوروز در بدترین شرایط  از بین ۲۰۰ تست فوری انجام شده حداکثر ۱۰ نفر مبتلا به کووید ۱۹ بودند.
وی تعداد بیماران  محمودآبادی بستری در بیمارستان را ۴۵ نفر اعلام کرد و گفت : از این تعداد ۱۸ نفر در بیمارستان شهدای محمودآباد و ۲۷ نفر در بیمارستان های شهرهای اطراف بستری هستند.
مدیر شبکه بهداشت محمودآباد با اعلام این که میزان مرگ و میر بیماران کرونایی در شهرستان هم افزایش یافته است ، افزود که در ۲ روز گذشته پنج بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در شهرستان جان باختند.

وی همچنین از کاهش میانگین سنی ابتلا به کووید ۱۹ در محمود آباد خبر داد و گفت : متاسفانه طی روزهای اخیر میانگین سنی افراد بستری شده در بیمارستان کاهش یافته و به ۴۰ سال رسیده است.

توان علت سیر صعودی بیماران کرونایی در این شهرستان را شلوغی بازارهای شب عید و برگزاری دورهمی های عیدانه  و مسافرت های نوروزی دانست و افزود : بیشتر افراد مراجعه کننده در دورهمی ها  و تجمعات خانوادگی به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شدند.
وی با بیان اینکه کرونای انگلیسی بشدت در شهرستان گسترش یافته است ، ادامه داد : در حال حاضر به علت سرایت بالای این نوع از ویروس باید بیش از گذشته پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود.
مدیر شبکه بهداشت محمود آباد گفت : علائم کرونای انگلیسی با کرونای معمولی یکسان است ولی میزان درگیری ریه در کرونای انگلیسی بیشتر است و فرد مبتلا باید در اسرع وقت به مراکز درمانی مراجعه کند .

 تکمیل ظرفیت بخش کرونایی بیمارستان محمودآباد

دکتر توان همچنین از تکمیل ظرفیت بخش کرونای بیمارستان شهدای محمودآباد خبر داد و گفت : در حال آماده سازی بخش های دیگر بیمارستان برای پذیرش بیماران جدید هستیم.

وی با بیان اینکه محمود آباد تنها یک بیمارستان دارد ، افزود : اگر تعداد افراد بستری در تنها بیمارستان شهرستان افزایش یابد ، ارائه خدمات به سایر بیماران غیر کرونایی سخت خواهد شد.

بیمارستان شهدا تنها بیمارستان شهرستان ۱۰۰ هزار نفری محمودآباد است که  با ۵۴ تخت دارای بخش های جراحی، کودکان و نوزادان ، آی سی یو و سی سی یو است.

شهرستان محمودآباد در ۱۶ فروردین ماه امسال با خروج از وضعیت زرد کرونایی به نارنجی تغییر رنگ داد و تنها کمتر از ۴۸ ساعت رنگ کرونایی آن قرمز به معنای خیلی پرخطر شد.

  • نویسنده : شقایق نائیجیان
  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا مرکز مازندران