بودجه ریزی ۳۶ میلیاردی برای سرخ‌رود در توسعه ۱۴۰۰
بودجه ریزی ۳۶ میلیاردی برای سرخ‌رود در توسعه ۱۴۰۰
محمودآباد آنلاین / شهردار سرخ رود با بیان اینکه در زمان انتصابش نقدینگی شهرداری سرخ رود ۴۰۰ میلیون تومان بوده است، گفت: شهرداری سرخ رود در دی ماه سال ۹۸ با وجود تمام ظرفیت ها، حتی یک پروژه عمرانی قابل توجه در دست اجرا نداشت.

وی افزود:خوشبختانه با وجود کمترین میزان موجودی،بودجه سال ۹۹ که بالغ بر ۲۴ میلیارد تومان در نظر گرفته شد به طور کامل محقق شد.

محسن کبود فیروزجایی ادامه داد: در سال ۹۹ شهرداری سرخ رود علاوه بر تامین اعتبار بودجه برنامه ریزی شده توانست درآمدهای بیشتری کسب کند تا فقدان پروژه های عمرانی را جبران کند.

وی طرح زیر سازی و آسفالت معابر را یکی از مهمترین پروژه های عمرانی شهر دانست و گفت: در سال ۹۹ در راستای بهسازی معابر و خیابان های سطح شهر ،پنج هزار تن آسفالت استفاده شد که ماحصل آن ۳۳ هزار مترمربع آسفالت سازی بوده است .

شهردار سرخ رود گفت:اجرای نهضت آسفالت با هدف اصلاح چهره شهر،روان سازی تردد وسایل نقلیه ،تامین آرامش و آسایش شهروندان انجام شده و تا بهسازی تمامی معابر خاکی ادامه خواهد داشت و تمامی معابر بهسازی شده ،پس از اتمام کار، به مرحله آزمایش وارد شده و نقص احتمالی ان مرتفع خواهد شد.

وی با بیان اینکه تاکید شهرداری سرخ رود بر اجرای پروژه های عمرانی در مناطق بومی نشین بوده است، افزود: در بررسی های به عمل آمده بیش از ۱۰۰ معبر خاکی در شهر سرخ رود وجود داشت که با تقسیم بندی نواحی شهر به سه قسمت در فاز اول بیش از ۳۵ معبر خاکی اصلاح ، بهسازی و آسفالت شد و فاز های دوم و سوم این پروژه نیز به زودی اجرایی خواهد شد و در نیمه اول سال به اتمام خواهد رسید.

شهردار سرخ رود همچنین از آغاز روکش معابر اصلی شهر خبر داد و گفت: عملیات آسفالت ریزی معابر با استفاده از ادوات راهسازی و همچنین به صورت دستی انجام شده که این اقدام ضمن کاهش ماشین آلات مورد نیاز و نیروی انسانی، موجب افزایش سرعت و عمر مفید لکه گیری ها شده است.

کبود از توزیع ۳۰۰ تن آسفالت در سطح معابر برای لکه گیری ۲ هزار مترمربع خبر داد و گفت:عملیات بهسازی و روکش آسفالت معابر اصلی از جمله بلوار بهار،امام رضا(ع)،بلوار ولایت و کمربندی تا دوماه دیگر به اتمام خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه دفع و هدایت آبهای سطحی یکی از دغدغه های اصلی شهروندان سرخ رودی بوده است، ادامه داد: عملیات ساماندهی انهار مانند وازیک رود و بخشی رودخانه کبیر هراز در دستور کار قرار گرفت و همزمان احداث گوی شهری در ضلع شمالی کمربندی و اراضی ۲۲۰ متری نیز آغاز گردیدکه بخشی از آن به بهره برداری رسیده است.

شهردار سرخ رود پروژه هایی همچون بهسازی سیستم روشنایی شهری، یکسان سازی تابلوی واحدهای صنفی شهر را ازدیگر اقدامات شهرداری سرخرود در سال ۹۹ عنوان کرد.

کبود همچنین به بهسازی کمربندی سرخ رود اشاره کرد و گفت:پروژه بهسازی کمربندی سرخ رود در سال ۹۹در دستور کار شهرداری سرخرود قرار گرفت و تعریض آن در ضلع شمال و جنوب، احداث اگوی شهری به منظور دفع و هدایت آبهای سطحی،ایجاد رفیوژ وسط،احداث فضای سبز،نصب چراغ های روشنایی، تعریض پل و احداث زیرگذر به منظور سهولت در رفت و آمد در دوفاز شرقی و غربی اجرایی شد و در آینده ای نزدیک به طور کامل به اتمام خواهد رسید.

شهردار سرخ رود بهره گیری از همکاری مراکز علمی، پژوهشی و مشاوران در جهت بهبود و ارتقای پروژه های شهرداری را یکی از اقدامات موثر برای کاهش هزینه و به کارگیری متدهای نوین دانست و گفت: در این راستا برای موضوعاتی نظیر،بازنگری طرح جامع تفصیلی،مطالعات و طراحی ساماندهی کمربندی شهید سلیمانی،ساماندهی و زیباسازی رودخانه هراز،طراحی پل رودخانه هرار،طرح اراضی چاکه ، مطالعات و تهیه طرح کنترل سیلاب فراحوضه ای مشاور گرفته شد.

وی گفت:در مجموع در سال ۹۹، شهرداری سرخ رود برای مشاوره و نظارت بالغ بر ۲میلیارد و ۹۶۰ میلیون تومان هزینه شد.

  • نویسنده : شقایق نائیجیان
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین