برگزاری اولین جشنواره نمایش مجازی مانتو ایرانی اسلامی در محمودآباد
برگزاری اولین جشنواره نمایش مجازی مانتو ایرانی اسلامی در محمودآباد
محمودآباد آنلاین: اولین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی به صورت مجازی در محمودآباد برگزار خواهد شد.

الهام منصوری در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار محمودآباد آنلاین هدف اصلی برگزاری این جشنواره را اصلاح فرهنگ صحیح پوشش با رعایت معیارهای ایرانی- اسلامی عنوان کرد و گفت: ارتقای کیفیت سطح زندگی مردم با انتخاب هوشمندانه پوشش و جایگزین کردن طرح‌ها و الگوهای لباس ایرانی و اسلامی به جای مدهای غربی و احیا و حفظ هویت ملی و دینی از اهداف برگزاری جشنواره می باشد.

 

وی افزود: با توجه به هجمه‌های فرهنگی غرب، باید فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه پوشش بانوان و مسائل فرهنگی انجام شود که با ایجاد تنوع در پوشش‌ اسلامی ایرانی می‌توان بانوان را به استفاده از این نوع پوشش سوق داد.

 

دبیر جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی موضوعات این جشنواره را نمایش مانتو ایرانی اسلامی، طراحی،الگو و دوخت مانتوهای اجتماعی و مجلس عنوان کرد و گفت: هیچ گونه محدودیت سنی برای شرکت در جشنواره وجود ندارد.

 

وی رعایت حجاب اسلامی و استفاده از طراحی ،دوخت و برش ایرانی اسلامی را از شرایط شرکت در جشنواره دانست و گفت:شرکت کنندگان باید یک دقیقه فیلم ویدیویی از نمایش لباس تهیه و ارسال کنند.

 

منصوری از علاقه مندان به شرکت در جشنواره نمایش مجازی مد لباس ایرانی اسلامی خواست آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر از ساعت ۱۶ الی ۲۰ با شماره ۰۹۲۱۱۷۸۱۳۹۸ تماس حاصل فرمایند.

 

وی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار از هفت تا ۱۸ اسفندماه جاری خواهد بود، گفت: بارگذاری آثار در صفحه اینستاگرام اداره ارشاد محمودآباد با آدرس @ershad.mahmoodabad2 انجام خواهد شد و داوری این دوره از جشنواره را الهام منصوری،نسرین گنجینه و فاطمه رضایی برعهده خواهند داشت.

 

گفتنی است مسئول برگزاری این دوره از جشنواره اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محمودآباد و موسسه تک منظوره شکوه هنرآمارد آمل برعهده دارد و کانون بسیج هنرمندان ، بسیج رسانه ،اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و دفتر بانوان و امور خانواده فرمانداری محمودآباد، شهرداری سرخرود،موسسه فرهنگی هنری ساحل اندیشه و ویشار سرخ رود،پوشتن معاصر منصوری و مزون پرستو در این جشنواره مشارکت دارند.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین