ایجاد احساس امنیت یکی از راه‌های تحقق امنیت در جامعه / برای جمع آوری متکدیان شهرداری ها پای کار بیایند
ایجاد احساس امنیت یکی از راه‌های تحقق امنیت در جامعه / برای جمع آوری متکدیان شهرداری ها پای کار بیایند
محمودآباد آنلاین / رئیس پلیس محمودآباد گفت: برای جمع آوری متکدیان شهرداری ها هم باید پای کار بیایند و این وظیفه تنها متوجه نیروی انتظامی نیست؛ تکدی‌گری جرم است اما نمی‌توان با آنها برخورد مجرمانه و تهدید آمیز کرد و نیاز است شهرداری کمک حال نیروی انتظامی شود تا بتوانیم کلیه متکدیان را از سطح شهر جمع کنیم.

سرهنگ محمود حسین‌زاده شامگاه امروز در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه محمودآباد گفت: در تعطیلات سال گذشته بدلیل شیوع کرونا و توجه ویژه مردم و شهروندان به رعایت پروتکل های بهداشتی کم‌تر شاهد حضور مسافران و گردشگران بودیم اما اکنون توجه به موازین بهداشتی کمرنگ شده و پیش بینی می‌شود دوباره شاهد سیل عظیم مسافران به شمال کشور و شهر ساحلی محمودآباد باشیم.

وی ایجاد احساس امنیت را یکی از راه‌های تحقق امنیت در جامعه برشمرد و افزود: تمام تلاش ما بر این است که احساس امنیت را در دل شهروندان پدید آوریم که همچنین باید از ظرفیت خبرنگاران و اصحاب رسانه نیز در ایجاد احساس امنیت استفاده کنیم که قطعا موثر خواهد بود.

حسین‌زاده با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون اقدامات خوبی در سطح شهرستان صورت گرفته است گفت: حتی اگر یک مورد سرقت یا وقوع جرم در شهرستان وجود داشته باشد برای ما آن یک مورد هم زیاد است.

وی اظهار داشت: دستگاه انتظامی شهرستان با توجه به امکانات و همچنین کثرت ماموریت‌هایی که دارد تمام توان خود را برای احقاق امنیت در جامعه می‌گذارد و از اصحاب رسانه انتظار داریم تا این تلاش‌ها را بازتاب دهند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان محمودآباد با اشاره به کثرت سرقت در شهرک ها گفت: با تمامی مسئولان و مالکان شهرک ها صحبت کردیم تا هر چه سریع‌تر نسبت به استخدام نگهبان اقدامی صورت پذیرد؛ حداقل در ورودی شهرک ها باید یک نگهبان باشد که بتواند آنجا را کنترل کند.

وی با تاکید بر اینکه شهرک‌ها نگهبانشان را از موسسه انتظام استخدام کنند تصریح کرد: مالکان شهرک‌ها و مجتمع های ساختمانی با پلیس پیشگیری تعامل داشته باشند، اگر آنها نگهبان خود را از طریق موسسه انتظام جذب کنند ما ضمن اینکه تجهیزات لازم را در اختیار آنها قرار می‌دهیم، بر آنان سرکشی و نظارت نیز خواهیم داشت.

محمود حسین‌زاده ادامه داد: از ابتدای کرونا سه نقطه ایست و بازرسی ثابت در محمودآباد داشتیم که هنوز برای کنترل ترددها پابرجا هستند.

حسین‌زاده اضافه کرد: در بحث ترافیک مرکز شهر یک سری معضل‌ها از جمله تنگی جاده و عقب نشینی نکردن آن تاثیر بسزایی در ایجاد ترافیک در این منطقه داشته است.

رئیس پلیس محمودآباد با بیان اینکه همه ساله با نزدیک شدن به ایام عید و در شرف نوروز مسئله افزایش جرایم خصوصا افزایش جرایم خشن در این منطقه و مناطق همجوار شدت می‌گیرد، از افزایش ۴۰ درصدی کشفیات مواد مخدر و همچنین افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی کشفیات سرقت در محمودآباد خبر داد.

وی بیان داشت: در مجموع وضعیت محمودآباد با توجه به شرایط موجود در جامعه بهتر شده و اقدامات خوبی در خصوص مقابله و مبارزه با سارقین صورت گرفته است.

سرهنگ محمود حسین‌زاده با بیان اینکه جزء سه شهرستان اول استان در کشف مواد محترقه هستیم متذکر شد: با افرادی که در تهیه و توزیع مواد محترقه نقش داشته باشند قطعاً برخورد قانونی خواهد شد.

وی همچنین از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک فورا آن را به مراکز پلیس گزارش دهند.

فرمانده انتظامی محمودآباد با اشاره به اینکه سلاح‌های غیرمجاز مسئله‌ای است که باید در سطح ملی و کلان بررسی و پیشگیری شود، افزود: اختلافات خانوادگی، زمین های بلاتکلیف و گاه بلاصاحب و مشکلات مالی در خرید و فروش املاک از شایع ترین علت های تیراندازی های اخیر و درگیری ها در محمودآباد بوده است.

وی ضمن تشکر از همکاری های شهروندان با پلیس از پلمپ مشاورین املاک غیرمجاز در محمودآباد خبر داد.

حسین‌زاده تاکید دستگاه انتظامی را بر اقدامات پیشگیرانه برشمرد و گفت: بانک‌ها الزاماً باید نگهبان داشته باشند، طلا فروشان، موبایل فروشان و همچنین موسسات مالی نیز جزو صنوف پرخطری هستند که باید از نگهبان استفاده کننده.

وی در پایان افزود: حضور عامل انسانی به طور مستقیم از وقوع بسیاری از جرایم پیشگیری می‌کند.

  • نویسنده : امیرعباس رضاپور
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین