اقدامات ایجابی پلیس در نوروز ۱۴۰۲ گامی موثر در توسعه امنیت پایدار است
اقدامات ایجابی پلیس در نوروز ۱۴۰۲ گامی موثر در توسعه امنیت پایدار است
محمودآباد آنلاین: سرهنگ ساداتی معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران با اشاره به اقدامات نوروزی این معاونت، اقدامات ایجابی پلیس را گامی موثر در راستای توسعه امنیت پایدار با تاکید بر رویکرد جامعه محوری پلیس برشمرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا از مازندران ، سرهنگ “سید جعفر ساداتی”  با اشاره به این مطلب به تشریح اقدامات و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی این معاونت در ایام تعطیلات نوروز و ماه مبارک رمضان در راستای توسعه امنیت پایدار پرداخت.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران با بیان اینکه از اسفندماه سال گذشته برنامه ها و تمهیدات ویژه پلیس در حوزه فرهنگی و اجتماعی پیش بینی شده بود از برگزاری جلسات تعاملی با سازمان ها و دستگاه های متولی در حوزه های مختلف خدماتی، امدادی، فرهنگی و رسانه ای به محوریت معاونت فرهنگی و اجتماعی پلیس برگزار شد.

سرهنگ ساداتی با اشاره به نقش اقدامات ایجابی در راستای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عمومی با هدف پیشگیری اجتماعی از جرایم و همچنین پیشگیری از وقوع حوادث و وقایع در حوزه ترافیکی از تولید و نشر محتوا به صورت گسترده در حوزه های مختلف با استفاده از ظرفیت رسانه های جمعی و شبکه های اجتماعی خبر داد .

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران با بیان اینکه استفاده از زبان هنر در انتقال مفاهیم و پیام بعنوان یک اصل مهم و تاثیرگذار در تولیدات هنری این معاونت همواره مورد تاکید است، اظهار داشت: تولید محتوا در قالب موشن گرافی، فتوتیتر، کلیپ، نماهنگ، فیلم کوتاه با استفاده از ظرفیت درون و برون سازمانی از جمله اقدامات این معاونت در ایام تعطیلات نوروز بوده است .

ساداتی با اشاره به تعامل خوب و موثر این معاونت با صدا وسیمای مرکز مازندران و همچنین اصحاب رسانه استان، افزود: با تعامل خوبی که در این حوزه وجود دارد، ضمن پوشش رسانه ای اقدامات پلیس در حوزه برقراری نظم و امنیت ایام تعطیلات نوروز نسبت به اطلاع رسانی مستمر وضعیت محورهای مواصلاتی از لحاظ ترافیکی اقدام شد که نقش مهمی در کاهش بار ترافیکی محورها و حوادث رانندگی داشته است .

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران با اشاره به ثبت بیش از ۲۰ میلیون تردد در سطح محورهای مواصلاتی درون و برون شهری استان از کاهش یک درصدی کشته شدگان حوادث رانندگی در سطح استان خبر داد .

وی در ادامه با اشاره به تقارن ایام تعطیلات نوروز امسال با ماه مبارک رمضان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه شهروندان و هم استانی های عزیز مازندرانی ، رعایت شئونات دینی و اسلامی و پرهیز از روزه خواری در ملا عام از سوی مسافران و گردشگران نوروزی در دیار علویان را همواره مورد انتظار دانست.

سرهنگ ساداتی به اقدامات ویژه پلیس در حوزه مقابله با جرایم به ویژه سرقت در این ایام از سوی پلیس اشاره کرد و افزود: هر چند با تقویت گشت های انتظامی پلیس همواره اقدامات پیشگیرانه رادر دستور کار دارد اما لازم است شهروندان و مسافران با رعایت نکات ایمنی از اموال خود مراقبت کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران اقدامات ایجابی پلیس را گامی موثر در راستای توسعه امنیت پایدار با تاکید بر رویکرد جامعه محوری پلیس برشمرد و افزود: بی شک مردم نقش مهمی در توسعه امنیت پایدار در جامعه دارند و باید سهم خود در امنیت را ایفا کنند

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : خبرگزاری برنا مازندران