۱۴  دانش آموز محمودآبادی در جمع رتبه های برتر کنکور
۱۴  دانش آموز محمودآبادی در جمع رتبه های برتر کنکور
محمودآباد آنلاین: نصری مدیر آموزش و پرورش شهرستان محمودآباد 14 دانش آموز محمودآبادی در کنکور سال 99 موفق به کسب رتبه های زیر 2 هزار شدند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان محمودآباد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار محمودآباد آنلاین گفت: در کنکور سال جاری ۵ نفر از دانش آموزان محمودآبادی در رشته علوم انسانی توانستند رتبه زیر هزار کسب کنند.

وی افزود: برترین رتبه در سطح شهرستان ۱۷۹ بوده است که توسط مهشید مقدمی از دبیرستان شاهد بصیرت کسب شده است.

مرتضی نصری با بیان اینکه ۹ نفر از دانش آموزان شهرستان موفق به کسب رتبه های بین هزار تا دو هزار شدند افزود:  این رتبه ها متعلق به دو نفر در رشته ریاضی فیزیک ، دو نفر در رشته علوم تجربی و ۵ نفر در رشته علوم انسانی بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۹۹۴  داوطلب  از شهرستان محمودآباد در کنکور سراسری شرکت کردند افزود: در شهرستان محمودآباد نیز همانند سایر نقاط استان بیشترین شرکت کننده در رشته علوم تجربی بوده است .

مدیر آموزش و پرورش محمودآباد گفت:  ۳۴۰ داوطلب در رشته علوم تجربی ،۲۹۸ نفر در رشته علوم انسانی و۱۴۱ نفر در رشته ریاضی فیزیک و ۸۰ نفر در رشته هنر و ۱۳۵ نفر در رشته زبان خارجه در کنکور سراسری امسال به رقابت پرداختند.

گفتنی است در کنکور سراسری سال  گذشته نیز ، ۱۶ نفر از  دانش آموزان محمودآبادی موفق به کسب رتبه زیر ۲ هزار شدند.

کنکور سراسری امسال یک میلیون و ۳۹۱ هزار شرکت کننده داشت که از این تعداد ۴۹ هزار نفر از استان مازندران بودند.

گزارش جمع بندی رتبه آوری کنکوری های مازندران نشان می دهد که امسال دانش آموزان مازندرانی حدود ۲۰ در صد از رتبه های برتر کمتر از ۲ هزار را در آزمون سراسری تصاحب کردند رتبه هایی که شانس قبولی آنها را در رشته های پرمتقاضی  در دانشگاه های برتر کشور را افزایش داده است.

  • نویسنده : شقایق نائیجیان
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین