محمودآباد در بین نامزدهای شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر
محمودآباد در بین نامزدهای شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر
محمودآباد آنلاین/ محمودآباد و هفت شهر دیگر مازندران به عنوان برگزیدگان نهایی نخستین دوره طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران انتخاب شدند.

به گزارش محمودآباد آنلاین،۳۶۷ شهر از سراسر کشور برای حضور در این طرح اعلام آمادگی کردند که پس از برگزاری کارگاه‌های آموزشی در تمام استان‌های کشور، پرونده مستندات این شهرها به دبیرخانه مرکزی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران فرستاده شد و در نهایت با نظر هیأت داوران ۱۴۳ شهر به مرحله نهایی این طرح سراسری راه یافتند.

 

در مازندران، شهرستان گلوگاه در بخش موسیقی، شهرستان‌های آمل، قائمشهر و نور در بخش ادبیات، شهرستان نوشهر در بخش مد و لباس و سه شهرستان بابلسر، محمودآباد و تنکابن در بخش هنرهای تجسمی نامزد مرحله نهایی نخستین دوره طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران هستند.

 

برگزاری مراسم پایانی مجازی این رویداد فرهنگی و هنری و معرفی شهرهای برگزیده در روز یکشنبه پنجم اردیبهشت با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،ساعت ۱۴:۳۰ به صورت مجازی و زنده از اسکای‌روم شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر به نشانی http://skyroom.online/ch/daftar۱۴۰۰/r پخش خواهد شد.

 

شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران طرحی است که از سوی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طراحی شده و هدف آن  شناسایی ظرفیت های فرهنگی و هنری در سراسر کشور و ایجاد ارتباط بین مناطق دارای استعدادهای فرهنگی و هنری است.

 

این طرح فرهنگی و هنری در ۹ محور شامل موسیقی، ادبیات، مد و لباس، هنرهای تجسمی، صنایع دستی و سنتی، چاپ و بسته‌بندی، سینما، رسانه و مطبوعات و هنرهای نمایشی برگزار شده است.

  • نویسنده : شقایق نائیجیان
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین