محدودیت‌های ترافیکی پایان هفته در محورهای مواصلاتی مازندران
محدودیت‌های ترافیکی پایان هفته در محورهای مواصلاتی مازندران
محمودآباد آنلاین : رئیس پلیس راه استان مازندران از اعمال محدودیت‌های ترافیکی از ساعت ۱۲ ظهر امروز چهارشنبه ۴ بهمن ماه تا ساعت ۶ صبح روز شنبه ۷ بهمن ماه ۱۴۰۲ در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.

سرهنگ “یدالله جهان تاب” امروز درگفت‌وگو با خبرنگاران در تشریح این خبر، گفت: به منظور ارتقاء ایمنی و تسهیل در عبور و مرور وسایل نقلیه، محدودیت‌های ترافیکی از ساعت ۱۲ ظهر امروز چهارشنبه ۴ بهمن ماه تا ساعت ۶ صبح روز شنبه ۷ بهمن ماه ۱۴۰۲ در محورهای مواصلاتی استان به اجرا در خواهد آمد.

رئیس پلیس راه استان مازندران، افزود: به همین منظور تردد انواع موتورسیکلت به غیر از موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز ترافیک تا ساعت ۶ صبح روز شنبه ۷ بهمن ماه ۱۴۰۲  در تمامی محورهای مواصلاتی استان ممنوع است.

سرهنگ جهان تاب با اشاره به ممنوع بودن تردد تریلر، کامیون و کامیونت در محور کرج- چالوس، اظهار کرد: تردد انواع وسایل نقلیه در صورت پرحجم بودن ترافیک در محور مذکور از ساعت ۲ بعد از ظهر تا ۲۴ روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه ۴ و ۵ بهمن ماه و از مرزن آباد به سمت کرج و تهران ممنوع بوده و در صورت اعلام ماموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۳ بعد از ظهر تا ۲۴  همان روزها از ابتدای پل زنگوله به سمت چالوس به صورت یک طرفه خواهد بود.

وی با اشاره به اعمال محدودیت‌های ترافیکی در روز جمعه از ساعت ۲ بعد از ظهر تا ساعت ۲۳ در این محور افزود: به همین منظور از ساعت ۲ بعد از ظهر در آزاد راه تهران- شمال اعمال محدودیت تردد برای خودروهای به مقصد چالوس انجام خواهد شد، از ساعت ۳ بعد از ظهر در ابتدای پل زنگوله (انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس) انسداد کامل صورت خواهد گرفت، از ساعت ۵ بعد از ظهر از مرزن آباد به سمت تهران (مسیر شمال به جنوب) یک طرفه می‌شود، از ساعت ۲۳ طرح اتمام یافته و مسیر پل زنگوله تا مرزن آباد دو طرفه خواهد شد ضمن این که در طی این مدت، تردد از مسیر قدیم تا محدوده پل زنگوله برای ساکنان و افراد محلی آزاد است.

جهان تاب در ادامه یادآور شد: در صورت پرحجم بودن ترافیک تردد انواع وسایل نقلیه در محور مذکور از ساعت ۲ بعد از ظهر تا ساعت ۲۳ روز شنبه ۷ بهمن ماه از آزادراه تهران- شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام ماموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۵ بعد از ظهر تا ساعت ۲۳ همان روز به سمت کرج و تهران به صورت یک طرفه خواهد بود .

وی با اشاره به محدودیت‌های ترافیکی و ممنوع بودن تردد تمامی تریلرها از محور هراز، گفت: تردد انواع کامیون و کامیونت به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۲ بعد از ظهر تا ساعت ۲۴ روزهای چهارشنبه و پنج شنبه  ۴ و ۵ بهمن ماه و همچنین از ساعت ۶ صبح  تا ساعت ۲۴ روزهای جمعه و شنبه ۶ و ۷ بهمن ماه از این محور ممنوع است .

رئیس پلیس راه استان افزود: در صورت افزایش حجم ترافیک و صلاحدید ماموران پلیس راه محدودیت یک طرفه مقطعی در روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه ۴، ۵ و ۶ بهمن ماه به صورت رفت و برگشت از محدوده پلور تا پلیس راه لاریجان و بالعکس انجام خواهد شد.

وی با بیان این که محدودیت‌های مذکور منوط به افزایش حجم تردد در محورها خواهد بود و چنانچه وضعیت ترافیک عادی باشد با هماهنگی اجرای محدودیت‌ها کان لم یکن تلقی خواهد شد، از رانندگانی که قصد تردد در محورهای مواصلاتی استان مازندران را دارند، خواست: ضمن مدیریت سفر خود، با رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی و همراه داشتن تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۲۱۸۲۴۴۲۰ و ۲۱۸۲۴۴۳۴ پلیس راه استان با پیش شماره ۰۱۱ تماس بگیرند .

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین