طرح زیرسازی و آسفالت معابر در دستور کار است/ متعهد به بهسازی معابر هستیم
طرح زیرسازی و آسفالت معابر در دستور کار است/ متعهد به بهسازی معابر هستیم
محمودآباد آنلاین / محسن کبودفیروزجایی شهردار سرخ رود با اعلام این خبر گفت: در طرح گسترده عملیات زیرسازی و آسفالت اساسی با رعایت اصول فنی و زیرسازی های لازم با کیفیت مطلوب انجام می شود و روان سازی تردد شهروندان، ارتقا کیفی، بهسازی معابر و مناسب‌ سازی محیط، سیما و منظر شهری در این اقدام مدنظر مدیریت شهری قرار دارد.

به گفته شهردار سرخ رود از ابتدای امسال تاکنون ۵۰۰۰ تن آسفالت در راستای بهسازی معابر و خیابان‌های سطح شهر سرخ رود استفاده شده که ماحصل آن ۳۳۰۰۰ مترمربع آسفالت شامل ۳۶ معبر بوده است.

کبود افزود: این میزان آسفالت در سطح معابر اصلی و فرعی برای آسفالت، روکش و لکه گیری آسفالت استفاده شده است.

وی بیان کرد: تاکنون شهرداری سرخ رود با چندین گروه بر اساس فاز بندی در سطح معابر عملیات آسفالت و ترمیم، اصلاح و اجرای روکش آسفالت را اجرا و این طرح با مساعد شدن هوا ادامه خواهد داشت.

کبودفیروزجایی اظهار داشت: مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر زیبای سرخ رود، خدمات رسانی به شهروندان در حوزه های مختلف را به صورت ویژه در دستور کار قرار داده که به درخواست شهروندان و بر اساس پیش بینی، عملیات آسفالت معابر اصلی و فرعی شهر یکی از اولویت های شهرداری به شمار می رود.

شهردار سرخ رود یادآور شد: اجرای نهضت آسفالت با هدف اصلاح چهره شهر، روان سازی تردد وسایل نقلیه، تامین آرامش و آسایش شهروندان انجام شده و تا بهسازی تمامی معابر خاکی ادامه خواهد داشت و تمامی معابر بهسازی شده، پس از اتمام کار، به مرحله آزمایش وارد شده و نقص احتمالی این عملیات نیز مرتفع خواهد شد.

وی با بیان اینکه مجموعه شهرداری به کیفیت آسفالت معابر به عنوان یکی از مطالبات جدی شهروندان توجه ویژه دارد، ادامه داد: معابری در شأن نام این شهر و شهروندان در اولویت بوده و در این طرح آسفالت بسیاری از معابر و خیابان‌های مناطق مختلف بهسازی شد که این موضوع رضایت شهروندان را به همراه داشته است.

وی رضایت شهروندان را مهمترین و بزرگترین سرمایه مدیریت شهری دانست و گفت:‌ تحقق این موضوع اولویت اقداماتِ شهرداری است.

توزیع ۳۰۰ تن آسفالت در سطح معابر برای لکه گیری ۲۰۰۰ مترمربع

محسن کبودفیروزجایی با اشاره به شروع عملیات آسفالت ریزی و لکه گیری معابر گفت: عملیات آسفالت ریزی معابر با استفاده از ادوات راهسازی و همچنین به صورت دستی انجام شده که این اقدام ضمن کاهش ماشین آلات مورد نیاز و نیروی انسانی، موجب افزایش سرعت و عمر مفید لکه گیری ها شده است.

وی اضافه کرد: از عواملی که باعث افزایش عمر آسفالت می شود نحوه زیرسازی و جنس آسفالت است که در این راستا تمامی اقدامات بر اساس استاندارهای لازم صورت پذیرفته تا بتوانیم از نظر کمی و کیفی شاهد افزایش عمر آسفالت باشیم.

شهردار سرخ رود خاطرنشان کرد: در ادامه ی این طرح ۹۶ معبر باقی مانده به ۳ فاز تقسیم شده است که فاز یک، با تصویب در صحن شورا و کمیته انطباق، در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد و به ترتیب فاز دو سه ی این طرح نیز یکی پس از دیگری به مرحله اجرا درخواهد آمد.

محسن کبودفیروزجایی ضمن اطمینان خاطر به شهروندان شریف سرخ رودی، ادامه داد: به شهروندان ارزشمند سرخ رودی متعهد خواهیم شد، در این طرح تمامی معابر خاکی آنالیز و یک به یک برنامه ریزی و آسفالت خواهد شد.

وی افزود: متاسفانه در برخی معابر به جهت عدم اجرای عقب نشینی املاک به دلایل مختلف امکان زیرسازی و آسفالت موجود ندارد، لذا از همه شهروندان ارزشمند سرخ رودی دعوت میکنیم جهت تعامل و رفع تعارضات در معابر به شهرداری مراجعه فرمایند.

  • نویسنده : امیرعباس رضاپور
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین