رییس شبکه بهداشت از سرعت شیوع کرونا در محمودآباد ابراز نگرانی کرد
رییس شبکه بهداشت از سرعت شیوع کرونا در محمودآباد ابراز نگرانی کرد
محمودآباد آنلاین / رئیس شبکه بهداشت و درمان محمودآباد گفت : دور جدید روند افزایشی شیوع کرونا که از ابتدای تیر ماه در این شهرستان شروع شده بود ، همچنان ادامه دارد و باعث نگرانی است.

عباس توان روند افزایشی شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در محمودآباد را هم بسیار نگران کننده توصیف کرد و افزود: این روند سبب شد در کمتر از یک هفته شهرستان محمودآباد دو بار تغییر رنگ بدهد و به وضعیت قرمز کرونایی وارد شود.

وی تعداد بیماران بستری محمودآباد را در حال حاضر حدود ۴۰ نفر اعلام کرد و گفت : این افراد در بیمارستان شهدای محمودآباد و بیمارستان های شهرهای اطراف بستری هستند.

مدیر شبکه بهداشت محمودآباد با بیان اینکه سویه جدید ویروس کرونا همه افراد جامعه را درگیر می کند ، گفت : در افراد بستری حتی کودکان نیز دیده می شود که بیانگر مصون نبودن هیچ گروه سنی از آلودگی به این ویروس است.

وی با اعلام این که در حال حاضر تمامی روستاهای شهرستان محمودآباد هم با کرونا درگیر هستند ، افزود : هیچ کس در شهرستان مصونیت ندارد مگر این که رعایت کند.

توان گفت : اگر مردم  پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و  فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکنند شرایط قرمز تداوم خواهد داشت و با توجه به ظرفیت محدود بیمارستان محمودآباد شرایط برای کادر درمان سخت می شود.

شهرستان یکصد هزار نفری محمودآباد با دو بخش  محمودآباد و سرخ رود و همچنین ۸۴ روستا تنها یک بیمارستان دارد که ظرفیت آن ۵۰ تخت خواب است.

حضور انبوه در سواحل

مدیر شبکه بهداشت محمودآباد رعایت پروتکل های بهداشتی را در سطح این شهرستان بسیار ضعیف توصیف کرد و گفت : متاسفانه عادی انگاری های اخیر از جمله حضور در سواحل و تجمعات تبلیغات انتخاباتی سبب ایجاد وضعیت قرمز در محمودآباد شده است.

وی از حضور مسافران و مردم بدون رعایت پروتکل های بهداشتی در ساحل انتقاد کرد و گفت: متاسفانه ازدحام جمعیت در سواحل یکی از علت های مهم قرمز شدن شهرستان است.

توان حضور حجم بالای مسافران در شهرستان محمودآباد،حضور شهروندان در اجتماعات پرخطر از جمله نشست های انتخاباتی و برگزاری دورهمی‌های خانوادگی و مراسمات عروسی را یکی ازعمده ترین علت های قرمز شدن شهرستان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر تنها راه برون رفت از این وضعیت قرمز رعایت پروتکل های بهداشتی می باشد.

وی همچنین گفت : طبق جلسه ای که در فرماندار برگزار شد از دیروز یکشنبه محدودیت های مربوط به شرایط قرمز از جمله تعطیلی صنوف سطح دو و سه و  چهار در تمام ساعت شبانه روز و همچنین ممنوعیت تردد از ساعت ۲۲ تا سه بامداد اعمال شد.

محمود آباد یکی از شهرهای ساحلی و مسافرپذیر مازندران است که در ایام تعطیلات و تابستان جمعیت  شناور آن بیش از دو برابر افزایش می یابد. این شهرستان در تاریخ هشتم تیر ماه از وضعیت زرد کرونایی به وضعیت نارنجی درآمد و پس از آن در کمتر از ۷۲ ساعت در ۱۱ تیر ماه شرایط کرونایی آن قرمز به معنای بسیار پرخطر تغییر کرد.

  • نویسنده : شقایق نائیجیان
  • منبع خبر : ایرنا