جوان محقق، مولف و قاری محمودآبادی و عضو بنیاد ملی نخبگان
جوان محقق، مولف و قاری محمودآبادی و عضو بنیاد ملی نخبگان
محمودآباد آنلاین : در ادامه شنبه موفقیت ها این بار به سراغ جوان محقق، مولف و قاری موفق محمودآبادی آمدیم که عضو بنیاد ملی نخبگان نیز می‌باشد و دارای رتبه کشوری در زمینه قرائت قرآن کریم است.

عادل تقی پور متولد ۲۳ خرداد ۱۳۷۳ و اهل محله تلیکسر شهر محمودآباد است.

 

وی فارغ التحصیل مقطع کارشناسی علوم سیاسی و کارشناسی ارشد مطالعات منطقه‌ای از دانشگاه شهید بهشتی تهران می‌باشد.

 

این جوان محمودآبادی که عضو بنیاد ملی نخبگان و دبیر مجمع قاریان و حافظان قرآن کریم شهرستان محمودآباد نیز می‌باشد از ۱۲ سالگی در کنار تحصیل قرائت قرآن کریم را آغاز کرد و چندین سال است به طور حرفه‌ای قرائت قرآن را دنبال و در موسسات قرآنی شهرستان محمودآباد تدریس می‌کند.

 

او علاقه‌ای به شرکت در مسابقات و کسب عناوین قرآنی نداشت اما به توصیه اساتید وی و به جهت حفظ انگیزه در زمینه قرآنی حدوداً سه سال است در برخی مسابقات قرآنی شرکت کرده و عناوینی را نیز کسب کرده است.

 

رتبه دوم دو دوره مسابقه تلاوت های مجلسی قرآن کریم استان مازندران در سال های ۹۸ و ۹۹، رتبه دوم مسابقات منطقه ای تلاوت های مجلسی کشوری در تهران در سال ۹۸، رتبه نخست مسابقات اداره کار و تعاون اجتماعی استان مازندران در سال ۹۸، کسب عناوین مختلف در مسابقات بسیج و مسابقات قرآنی در سطح فضای مجازی و … و همچنین حضور و اجرا در محافل مختلف قرآنی در سطح استان و خارج از استان جهت تلاوت قرآن کریم و رسانه ملی از جمله سوابق درخشان این جوان محمودآبادی در زمینه قرآن کریم است.

 

همچنین عادل تقی‌پور به همراه هادی تقی پور پسرعموی خود، به طور مشترک، کتابی در حوزه محیط زیست با عنوان « امنیت و چالش های زیست محیطی در غرب آسیا؛ ایران و همسایگان »، با همکاری انتشارات لعل سخن محمودآباد در سال ۹۹ به چاپ رسانده است.

 

علاوه بر این، مقاله علمی تخصصی با عنوان « سازه انگاری و مطالعه ایران و فرهنگ در سیاست جهانی» در سال ۱۳۹۶ و چند مقاله و یادداشت دیگر در سال های اخیر در حوزه مسائل امنیت زیست محیطی در پایگاه های مختلف اینترنتی نیز به نگارش در آورد.

 

این جوان موفق در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه با عوامل موفقیت خود گفت: در حوزه علمی و دانشگاهی چیزی جز علاقه به مسائل سیاسی و تاریخی و به طور خاص این رشته در ابتدای ورود به دانشگاه نبوده و همچنین وجود اساتید معتبر و نمونه در دانشگاه و لطف و عنایت خداوند در ادامه راه را می‌توان بر این عوامل افزود.

 

وی افزود: در حوزه قرآنی نیز، حمایت های خانواده به ویژه پدرم از کودکی تا به حال و همچنین بهره گیری از اساتید ممتاز قرآنی در استان های مازندران و تهران و مهم‌تر از آن علاقه خودم به حوزه موسیقی و هنر تلاوت قرآن کریم از عوامل این موفقیت‌ها بود.

 

تقی‌پور اذعان کرد: با توجه به عدم علاقه، انگیزه و حمایت مسئولان شهرستان محمودآباد در زمینه های مختلف مذهبی و فرهنگی و به ویژه امور قرآنی در چندین سال گذشته مشکلات زیادی را نه تنها اینجانب بلکه بسیاری از قاریان و سایر بانیان فرهنگی و مذهبی مختلف دیگر در شهر شاهد بوده‌ایم.

 

او در خاتمه ذکر کرد: به لطف خداوند با تغییر مسیر زندگی از سال ۹۱ و ورود به شهر تهران به علت حضور در دانشگاه، مسیر قرآنی بنده نیز کمی هموار تر شده و توانستم در این زمینه نیز موفقیت های بیشتری همجوار با عرصه علمی و دانشگاهی کسب کنم.

 

یادآور می‌شود پایگاه خبری محمودآباد با همکاری صفحه شهرستان محمودآباد در اینستاگرام و در راستای تکریم و قدرشناسی از افراد موفق و شناسایی و معرفی الگوهای موفق به نسل جوان جامعه در اقدامی جدید بخش 《شنبه موفقیت ها》 را راه اندازی نموده و در صدد معرفی چهره های موفق و گمنام محمودآباد بصورت هفته‌ای در روزهای شنبه می‌باشد.

  • نویسنده : امیرعباس رضاپور
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین