تور بین المللی دوچرخه سواری خزر میرات ورزشی استان به شمار می رود
تور بین المللی دوچرخه سواری خزر میرات ورزشی استان به شمار می رود
محمودآباد آنلاین صابر اکبرزاده رئیس هیات دوچرخه سواری استان مازندران شامگاه ۲۵ اردیبهشت در نشست خبری بیست و یکمین دوره مسابقات بین‌المللی دوچرخه سواری تور خزر گفت: بیست و یکمین دوره مسابقات بین المللی دوچرخه سواری تور خزر پس از 11 سال وقفه از روز چهارشنبه 26 اردیبهشت مجدداً برگزار می شود.

رئیس هیات دوچرخه سواری استان مازندران گفت : این دوره از مسابقات با حضور حدود ۴۵ دوچرخه سوار در رده سنی جوانان و با حضور سه تیم خارجی شامل ارمنستان، عراق و ازبکستان به همراه تیم‌های داخلی فولاد مبارکه سپاهان، صنعت مس رفسنجان، فاریس خراسان، مازندران الف و ب، البرز، آذربایجان شرقی در شهرهای محمودآباد و نور و سرخ رود و فریدونکنار برگزار خواهد شد ودوچرخه سواران مسیر بیش از ۲۱۵ کیلومتری را رکاب خواهند زد.

رئیس هیات دوچرخه سواری استان مازندران افزود : مرحله نخست این مسابقات از ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه در مسیر شهر سرخرود به گلشهر،  مرحله دوم روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت، مسیر کمربندی غربی شهرستان فریدونکنار و در مرحله سوم و پایانی این مسابقات نیز در روزجمعه ۲۸ اردیبهشت، در مسیر ۸۵ کیلومتری شهرسرخرود به نور و برگشت برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد : تور بین المللی خزر یکی از معتبرترین مسابقات دوچرخه سواری به شمار می‌رود که ۲۰ دوره از آن برگزار شد ولی از سال ۱۳۹۲ بنا به دلایلی برگزاری این مسابقه استقامتی و جاده‌ای دوچرخه سواری متوقف شد.

اکبرزاده ادامه داد : استان مازندران پنج دوره میزبان این تور بود وعلت توقف این تور در سال ۱۳۹۲ و پس از دوره‌های متمادی برگزاری آن، نبود زیرساخت مناسب از جمله پیست تمرینی، ‌منابع مالی و زیرساخت‌های جاده‌ای اعلام شده بود.

صابر اکبرزاده برگزاری این رویداد مهم ورزشی را تنها یک رویداد ورزشی ندانست و عنوان کرد : برگزاری این دسته از مسابقات بین المللی ضمن فراهم سازی زمینه های آماده سازی ورزشکاران برای حضور در مسابقات آسیایی و المپیک را مقدر می سازد و همچنین باعث حضور توریسم و گردشگران ورزشی در کشور می شود.

وی در خاتمه گفت : تور بین المللی دوچرخه سواری خزر میرات ورزشی مازندران به شمار می رود و با هماهنگی های بعمل آمده از سوی هیات استان با اداره کل ورزش و جوانان مازندران و فدراسیون دوچرخه سواری کشور قرار است اعتبارات سالیانه مصوب در تقویم و برنامه وزارت ورزش و جوانان به تسویب رسیده و اخذ شود.

 

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین