تزریق دز نخست واکسن کرونا در محمودآباد به ۸۱ درصد رسید
تزریق دز نخست واکسن کرونا در محمودآباد به ۸۱ درصد رسید
محمودآباد آنلاین/مدیر شبکه بهداشت و درمان محمودآباد گفت: بیش از ٨١ درصد از جمعیت هدف در این شهرستان دُز نخست واکسن کرونا را دریافت کردند.

عباس توان افزود: دز اول واکسن کرونا تاکنون به ۷۴ هزار و ۲۷۴نفر از جمعیت ١٢ سال به بالای شهرستان محمودآباد تزریق شده است.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون هر ٢ دز واکسن نیز در بین شهروندان محمودآباد به  ٣٢ درصد رسید، ادامه داد: تاکنون  ۲۹ هزار و ۱۹۶ نفر هر ٢ دز واکسن کرونا را دریافت کردند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان محمودآباد گفت:تاکنون به ۶ هزار  و ۲۷۷دانش آموز محمودآبادی نیز  در سنین ١٢ تا ١٨ سال شامل ۸۴ درصد دُز نخست واکسن کرونا تزریق شد.

وی بر واکسیناسیون دانش آموزان تاکید کرد و اظهار داشت: باتوجه به سیاست دولت مبنی بر بازگشایی مدارس لازم است خانواده ها نسبت به واکسینه شدن دانش آموزان توجه بیشتری داشته باشند.

افزایش نسبی آمار کرونا در محمودآباد

مدیر شبکه بهداشت و درمان محمودآباد با بیان اینکه طی چند روز اخیر آمار ابتلا در شهرستان به صورت نسبی افزایش یافته است، گفت: برای جلوگیری از ورود به موج ششم باید همه مردم به دور از عادی‌انگاری ، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه تزریق واکسن سبب عادی انگاری در بین مردم شده است که ممکن است ادامه این روند استان و شهرستان را با پیک ششم کرونا مواجه کند.

توان با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت رنگبندی محمودآباد زرد کرونایی و به معنای خطر متوسط است، افزود: شرایط کرونایی شهرستان شکننده می باشد و ممکن است با توجه به شلوغی های اخیر ناشی از مسافران ،بازگشایی تالارها و برپایی مراسمات تجمعی دوباره شاهد روند افزایشی سیر کرونا و خروج از وضعیت زرد باشیم.

  • نویسنده : شقایق نائیجیان
  • منبع خبر : محمودآبادآنلاین