افزایش ۴۰درصدی بودجه ۱۴۰۰ در حوزه فرهنگ
افزایش ۴۰درصدی بودجه ۱۴۰۰ در حوزه فرهنگ
محمودآباد آنلاین / عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: در هزینه‌های فرهنگی و جاری وزارت ارشاد ۴۰درصد در بودجه ۱۴۰۰ رشد داریم.

ولی الله فرزانه نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس، با اشاره به اینکه هرچه بودجه برای فرهنگ در نظر بگیریم باز هم اندک است گفت: به خاطر وسعت حوزه فرهنگ بیش از این‌ها باید بودجه فرهنگی صرف کرد.

 

وی ادامه داد: ۲۰ دستگاه برای فرهنگ کشور فعالیت می‌کنند ولی مردم ما بیشتر با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آشنا هستند.

 

فرزانه افزود: در هزینه‌های فرهنگی و جاری وزارت ارشاد ۴۰درصد در بودجه ۱۴۰۰رشد داریم.

 

نماینده مردم نور و محمودآباد در خانه ملت بیان کرد: جوانان یا به ورزش یا به فرهنگ روی می‌آورند. سه دستگاه در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت فعال هستند.

 

فرزانه افزود: با نگاهی به آمار و ارقام می‌بینیم بودجه در حوز ه فرهنگ رشد داشته و چون فرهنگ وسیع است نمی‌شود حدی را برای بودجه قائل شد.

 

وی تصریح کرد: در برنامه توسعه هفتم باید نگاهی به گذشته کنیم و دقیق تر به پروژه‌های فرهنگی بنگریم و امروز نمی‌توانیم کاری عجیب انجام دهیم.

 

ولی‌الله فرزانه اضافه کرد: آقای نوبخت فرمودند تلاش می‌کنیم شرایط بهتر از گذشته باشد ولی اگر قرار است سال آتی از کمبود اعتبارات فرهنگی گله نکنیم کار را باید از امروز شروع کنیم.

 

این نماینده مجلس گفت: دغدغه‌های فرهنگی رهبری باید به متولیان منتقل شود تا خیلی از مشکلات حل شود.

 

فرزانه اظهار داشت: کشورهای دیگر ۲ درصد بیشتر از بودجه عمومی برای فرهنگ صرف می‌کنند و از طرفی ما باید تجدید نظر نسبت به ساختار دستگاه‌های فرهنگی داشته باشیم.

  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین