۷۶۰ محمودآبادی به کرونا مبتلاء شدند
۷۶۰ محمودآبادی به کرونا مبتلاء شدند
محمودآباد آنلاین / توان رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان محمودآباد گفت: متاسفانه از 14 فروردین تا به امروز درست از زمان شیوع ویروس کرونا انگلیسی و پایان تعطیلات عید نوروز ، کرونا جان 10 محمودآبادی را گرفت.

عباس توان رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان محمودآباد صبح امروز شنبه ۲۸ فروردین در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار محمودآباد آنلاین گفت: متاسفانه در پایان تعطیلات عید نوروز و حد فاصل ۱۴ فروردین تا ۲۸ فروردین چهار هزار محمودآبادی به مراکز جامع سلامت و بیمارستان شهدا و سایر مراکز درمانی مراجعه کردند که از ۲۹۳۰ نفر مشکوک به کرونا تست گرفته شد که از این تعداد ۷۶۰ نفر تست ابتلاء کرونایشان مثبت اعلام شد.

وی گفت: ۱۳۶ از مجموع افراد مبتلاء در بیمارستان شهدا محمودآباد و سایر شهرهای همجوار بستری شدند و سایر بیماران بصورت قرنطینه خانگی تحت درمان قرار گرفتند.

وی افزود: اغلب افرادی که در قرنطینه خانگی به سر می برند توسط سامانه تلفن ۴۰۳۰ بصورت تلفنی پایش شده و در صورت نیاز به رسیدگی ویژه ، همکاران درمانی به منازل این افراد اعزام می شوند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا شهرستان محمودآباد تصریح کرد: کرونا جهش یافته انگلیسی که سبب ساز موج چهارم این ویروس منحوس در کشورمان شد ، قابلیت انتقال به هشت الی ده نفر را در کسری از زمان دارد و متاسفانه در روزهای اخیر هم شاهد ابتلاء بیش از پیش شهروندان به این بیماری هستیم که انتظار می رود مردم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و دست کش را جدی بگیرند.

 

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین