۱۱ هزار مترمربع اراضی کشاورزی در محمودآباد آزادسازی شد
۱۱ هزار مترمربع اراضی کشاورزی در محمودآباد آزادسازی شد
محمودآباد آنلاین / فرمانده انتظامی استان مازندران از آزادسازی ۱۱ هزار متر از اراضی کشاورزی به ارزشی بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال در شهرستان محمودآباد خبر داد.

به گزارش محمودآباد آنلاین و به نقل از خبرگزاری مهر، سردار مرتضی میرزایی اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر تغییر کاربری غیر قانونی و انجام ساخت و ساز در بخش قابل توجهی از زمین‌های کشاورزی “محمودآباد”، موضوع در دستور کار مأموران انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران پس از هماهنگی‌های قضائی و با همکاری نمایندگان جهاد کشاورزی، زمین‌های مورد نظر شناسایی و در اقدامی عملیاتی دیوارکشی‌ها و ساختمان‌های احداث شده در این زمین‌ها تخریب شد.

فرمانده انتظامی استان، تصریح کرد: در این عملیات ۱۱ هزار متر از اراضی کشاورزی که به تصرف زمین خواران در آمده بود، رهاسازی و در اختیار بخش کشاورزی قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی ارزش زمین‌های رها سازی شده از چنگ زمین خواران را برابر نظر کارشناسان بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در این ارتباط ۶ پرونده قضائی تشکیل و در اختیار مرجع قضائی گرفت.

وی، با اشاره به اینکه تجاوز به اراضی ملی و کشاورزی تجاوز به حقوق همه مردم به ویژه نسل آینده این کشور است، تصریح کرد: هرگونه تصرف و ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی موجب اخلال در خودکفایی کشور در بخش کشاورزی و رواج بیکاری در جامعه خواهد شد.

سردار میرزایی با بیان اینکه زمین خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره مندی از نعمت‌های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف، تفکیک و فروش زمین و منابع طبیعی می‌کنند، از مردم خواست: قبل از خرید و یا اقدام به ساخت و ساز حتماً از مراجع قانونی آن اقدام کنند.

  • نویسنده : امیرعباس رضاپور
  • منبع خبر : خبرگزاری مهر