گره‌گشایی از ساخت دبیرستان دخترانه خیرساز در روستای لامیزده محمودآباد
گره‌گشایی از ساخت دبیرستان دخترانه خیرساز در روستای لامیزده محمودآباد
محمودآباد آنلاین : رئیس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور با حضور در دبیرستان دخترانه خیرساز حاج حیدرزاده لامیزده از توابع بخش مرکزی شهرستان محمودآباد ، پیرامون تامین اعتبار برای ساخت مشارکتی ساختمان جدید در محوطه این دبیرستان پس از دیدار و گفت‌وگو با مسئولان و خیران منطقه با تعهد ۵۰ درصدی تامین اعتبار برای ساخت بنای جدید موافقت کرد.

به گزارش محمودآباد آنلاین : عصر روز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه سالجاری و با پیگیری های ولی الله فرزانه نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی ، حمید رضا خان محمدی رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، ،  تورانی مشاور عالی وزارت، کمالی مدیرعامل آموزش و پرورش استان، استادیان مدیرکل نوسازی مدارس استان و سایر مسئولین استانی و شهرستانی از پروژه های عمرانی و مدارس نیمه تمام آموزش و پرورش شهرستان محمودآباد بازدید بعمل آوردند.

حمیدرضا خان‌محمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ما در پایان این بازدید گفت: تجربه ۳۰ ساله ما در مدرسه‌سازی مواردی از تصمیم‌های نادرست در زمینه مکان‌یابی را نشان می‌دهد و به همین دلیل گاهی دیده می‌شود در نقاطی به مراتب کم ‌تراکم مدارسی ساخته شده که پس از سه یا چهار سال به دلیل کمبود تعداد دانش‌آموز این ساختمان‌ها بلااستفاده شد و این باز می گردد به اینکه آینده‌نگری مناسبی در زمان ساخت و مکان‌یابی انجام نشد.

وی افزود: این مدرسه با توجه به این‌که خیرساز است و دانش‌آموزان تعداد زیادی از روستاهای منطقه از آن استفاده می‌کنند برای ما حائز اهمیت است.

وی افزود: با توجه به برآوردهای انجام شده از شرایط اجتماعی و نیاز تحصیلی منطقه، سازمان نوسازی طبق مقررات ۵۰ درصد اعتبار ساخت این مدرسه را می‌پردازد و ۵۰ درصد دیگر هم توسط خیران منطقه تامین می‌شود تا شاهد ساخت مدرسه‌ای باکیفیت در مقطع متوسطه اول برای دختران این منطقه باشیم.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: اولویت دولت تکمیل طرح‌های مشارکتی و خیرساز است. در عین حال در صورتی که نیاز به آغاز پروژه‌ای جدید باشد تلاش می‌کنیم تا با کمک خیران اجرا کنیم.

خان‌محمدی با اشاره به لزوم تغییر رویکرد در طراحی مدرسه‌ها برای برخی مناطق خاطرنشان کرد: معتقدیم که در بعضی نقاط باید به سمت ساخت مدارس بزرگ‌مقیاس و چند ساحتی حرکت کنیم و بر همین اساس نیز در حال تدوین سندی برای ساخت مدارس بزرگ مقیاس هستیم تا بخشی از مشکلات موجود در بخش فضای آموزشی کاهش یابد.

مدرسه حاج حیدرزاده لامیزده سال ۱۳۴۸ با اهدای زمین توسط یکی از خیرین منطقه ساخته شد و دانش‌آموزان ۲۹ روستای منطقه دوره متوسطه اول را در این مدرسه پشت‌سر می‌گذراند. در حال حاضر نیز پیگیری برای ساخت بنای جدید در محوطه این مدرسه توسط فرزند این خیر فقید در حال انجام است.

 

 

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین