واریز وام ۲۰ میلیونی بازنشستگان تا آخر هفته
واریز وام ۲۰ میلیونی بازنشستگان تا آخر هفته
محمودآباد آنلاین : مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: تا اواخر هفته آینده پرداخت مرحله جدید وام ۲۰ میلیون تومانی به مستمری بگیران آغاز می‌شود.

میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: رویکرد دولت مردمی سیزدهم و تأکید همیشگی رئیس‌جمهور محترم و وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی استفاده از همه ظرفیت‌های در دسترس برای توسعه خدمت به مردم است و در سازمان تأمین‌اجتماعی از ابتدای این دولت، تحول در خدمت‌رسانی در دستور کار قرار گرفته است و توسعه خدمات بخش درمان مستقیم را که درمان رایگان تأمین‌اجتماعی برای بیمه‌شدگان است، در صدر برنامه‌هایمان قرار داده‌ایم.

وی افزود: هم‌اکنون بالغ بر ۱۳۳ پروژه عمرانی در کل کشور در حال اجرا داریم که بخش عمده این پروژه‌ها، طرح‌های توسعه، ایجاد یا افزایش ظرفیت مراکز درمانی سازمان است. از سال ۱۴۰۰ بخش بزرگی از این پروژه‌ها افتتاح شده و به بهره‌برداری رسیده، بخشی کلنگ‌زنی شده و بخشی نیز در حال ساحت و اجرا است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همچنین گفت: امسال برای ساخت و توسعه مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی، بالغ بر ۹۵۰۰ میلیارد تومان منابع ریالی پیش‌بینی کرده‌ایم که انشالله هزینه خواهد شد. این عدد در قبل از آغاز این دولت، حدود ۴ هزار میلیارد تومان بود و بر این اساس می‌توان گفت اعتبار اختصاص‌یافته به ساخت و توسعه مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی در این دولت، بیش از دو برابر رشد کرده است.

موسوی در مورد پرداخت وام به بازنشستگان تأمین‌اجتماعی گفت: تا اواخر هفته آینده، پرداخت مرحله جدید وام ۲۰ میلیون تومانی به مستمری‌بگیران آغاز و از طریق سامانه متمرکز و بدون نیاز به مراجعه حضوری، به ۴۰ هزار نفر از بازنشستگان عزیز که واجد شرایط هستند، پرداخت می‌شود.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان