نیاز مستمر به اهدای خون در مازندران
نیاز مستمر به اهدای خون در مازندران
محمودآبادآنلاین/ مدیر کل انتقال خون مازندران گفت: با توجه به وجود ۱۴ هزار بیمار خاص در استان نیاز به اهدای خون مستمر ضروری است

دکتر عبدالله محمدی فیروزجایی با بیان اینکه این سازمان با دارا بودن ۱۱ پایگاه ثابت و سه تیم سیار خونگیری از مردم خیراندیش استان را انجام می دهد، گفت: در حال حاضر میزان ذخایز خون استان در وضعیت خوبی به سر می برد.

او افزود: حدود ۱۴ هزار بیمار خاص شامل بیماران تالاسمی ، هموفیلی ، سرطانی و دیالیزی در استان وجود دارند و همه این بیماران نیاز مستمر به خون و فرآورده‌های خونی دارند که تاکید ما حضور مداوم در پایگاه‌های انتقال خون است.

مدیر کل انتقال خون مازندران گفت: خوشبختانه مقدار خون هایی که در استان مازندران ذخیره شده است جوابگوی بیماران استان است و علاوه بر آن خون به تهران و دیگر استان های کشور هم ارسال می شود.

فیروزجایی ادامه داد:‌ با توجه به اینکه مازندران استانی مسافرپذیر است اتوبوس های سیار در محلاتی که گردشگران زیادی حضور دارند مستقر می شوند.

او تصریح کرد: شاخص اهدی خون در استان ۳۷ در هزار است و این آمار در دنیا ۲۵ در هزار است که نشان از استقبال هم استانی ها در این امر خیر می دهد.

مدیر کل انتقال خون مازندران تاکید کرد: تمامی شیوه نامه های بهداشتی در مراکز اهدای خون مازندران با دقت رعایت می شود و مردم هیچ گونه نگرانی نداشته باشند.

  • نویسنده : سارا اسماعیلی
  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیمای مرکز مازندران