نهال انقلاب اسلامی با انتقال آن به نسل جوان بارور می‌شود
نهال انقلاب اسلامی با انتقال آن به نسل جوان بارور می‌شود
محمودآباد آنلاین: فرمانده سپاه ناحیه محمودآباد ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه از اجرای بیش از ۳۰۰ برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ دوم پاسدار اسماعیل ابراهیم‌نژاد طی سخنانی در این نشست ، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای هشت سال دفاع مقدس ،  نظام جمهوری اسلامی ایران را مانعی در برابر دسیسه‌های حکومت‌های ظالم و جنایتکار برشمرد و گفت: امام ما از جوانانی همین خاک و سرزمین دلاور مردانی غیور و رشید پرورش دادند که برای حفظ این نظام جانشان را فدا کردند.

ابراهیم‌نژاد جنگ و دفاع را جریاناتی متمایز از یکدیگر دانست و افزود: ما در دفاع مقدس برای تعصب و غیرتی که نسبت به خاک خود داشتیم از این خاک دفاع کردیم و دفاع مقدس مظهری از بهترین چیزی است که یک جامعه می تواند با داشتن آن به خود ببالد.

او با اشاره به بیانات رهبر کبیر انقلاب اسلامی که این جنگ را گنجی برای حفظ فرهنگ مقاومت دانستند بر انتقال فرهنگ ایثار و مقاومت به نسل جوان تاکید کرد و افزود: اگر ما دفاع مقدس خود را حفظ کردیم برای این بوده که رزمندگان ما با الگوگیری از نهضت حسینی و قیام عاشورا به میدان جهاد رفته و در مسیر ادامه راه و فرهنگ حسینی می‌جنگیدند.

وی در ادامه توکل و ایمان به خدا ، بهره‌گیری از ابتکار و خلاقیت و استفاده از جوانان ، وحدت ملّی ، رهبری و معنویت را از جمله عوامل پیروزی در جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس دانست.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان محمودآباد از اجرای بیش از ۳۰۰ برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در محمودآباد خبر داد و افزود: همچنین ۳۸ برنامه به صورت برنامه های شاخص و محوری در این ایام در سراسر شهرستان برگزار خواهد شد.

وی تجلیل از ۲۴۵۰ رزمنده شهرستان ، فضاسازی عمومی شهرهای سرخ رود و محمودآباد ، دیدار با جانبازان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس و خانواده‌های معظم شهدا ، عطر افشانی مزار شهدا ، قوت بخشیدن رزمایش کمک مومنانه ، فعال سازی ویژه گشت رضویون جهت امنیت پایدار محلات ، برگزاری مراسم آبروی محله جهت ارج نهادن به مقام شهدا در تمامی روزهای هفته دفاع مقدس ، ویزیت رایگان بیماران در درمانگاه کوثر سپاه ، رژه خودروهای نظامی سپاه در سطح شهر ، استفاده از فرصت و ظرفیت فضای مجازی و طراحی و برگزاری مسابقات و برنامه های فرهنگی در سطح فضای مجازی ، اجرای کاروان سرود حماسی در سطح شهر توسط بسیجیان نوجوان ، برپایی نمایشگاه عکس شهدا ، برپایی تور ایست و بازرسی جهت امنیت پایدار و کنترل ناهنجاری‌های موجود در جامعه ، برگزاری محفل شب های خاطره رزمندگان و فراخوانی گردان های بیت المقدس جهت آمادگی بسیجیان را از جمله برنامه های شاخص این ایام برشمرد و افتتاح یادمان دو شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی و دو خانه محروم در روستاهای حربده و تلارم  از مهمترین برنامه های هفته دفاع مقدس در سطح شهر و روستاهای محمودآباد و سرخ رود برشمرد.

ابراهیم‌نژاد در پایان، هشت سال دفاع مقدس را تداعی دهنده مقاومت خواند و تاکید کرد: نهال انقلاب اسلامی وقتی بارور می شود که بتوانیم فرهنگ ایثار ، شهادت و مقاومت را به جوانان انتقال بدهیم.

  • نویسنده : امیرعباس رضاپور ، سارا اسماعیلی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین