نخستین سامانه بارش تابستانی از امشب در آسمان مازندران
نخستین سامانه بارش تابستانی از امشب در آسمان مازندران
محمودآباد آنلاین : مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: بعد از مدت‌ها هوای گرم و شرجی از امشب تا روز دوشنبه۱۳ تیر ماه شاهد وزش باد نسبتا شدید، کاهش دما، رگبار باران و احتمال رعدوبرق در آسمان مازندران هستیم.

سیدمحمدرضا رضوی مدیرکل هواشناسی مازندران امروز درباره آخرین وضعیت جوی آسمان مازندران اظهار کرد: بعد از مدت‌ها هوای گرم و شرجی از امشب با شکل‌گیری و تقویت جریانات خنک و مرطوب شمالی همراه با عبور موج تراز میانی جو  تا روز دوشنبه۱۳ تیر ماه شاهد وزش باد نسبتا شدید، کاهش دما ، رگبار باران و احتمال رعدوبرق در آسمان مازندران هستیم.

وی افزود:  احتمال جاری شدن روان‌آب محلی در دامنه‌ها و ارتفاعات و ریزش سنگ در محورهای کوهستانی از پیامدهای این سامانه محسوب می‌شود.

مدیرکل هواشناسی مازندران بیان کرد: توصیه‌ بر اجتناب از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها و پرهیز از صعود به کوهستان، مقاوم سازی سازه‌های سست بنیان و پوشش گلخانه‌ها و احتیاط در تردد جاده‌های کوهستانی است.

رضوی با اعلام اینکه روز دوشنبه از ناپایداری آسمان مازندران کاسته می‌شود، اضافه کرد: روز سه‌شنبه احتمال رگبار پراکنده در ارتفاعات استان به‌ویژه در ساعات بعدازظهر وجود دارد.

وی در پایان با اشاره به اینکه از روز چهارشنبه جو نسبتا پایداری در آسمان مازندران حاکم می‌شود، گفت: دریای مازندران طی روزهای آینده به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود و برای شنا مناسب نیست.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : خبرگزاری فارس مازندران