محورهای بین شهری مازندران زیر پوشش سامانه‌های ثبت تخلف
محورهای بین شهری مازندران زیر پوشش سامانه‌های ثبت تخلف
محمودآباد آنلاین: اعمال جریمه بر سرعت غیر مجاز متوسط خودرو‌ها در راه‌های بین شهری مازندران عملیاتی شد.

به گزارش محمودآباد آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران از عملیاتی شدن اعمال جریمه بر سرعت غیر مجاز متوسط خودرو‌ها در راه‌های بین شهری استان از طریق سامانه‌های ثبت تخلف در محور‌های شریانی استان مازندران خبر داد.

محسن محمدنژاد افزود: یکی از عوامل اصلی بروز حوادث و تصادفات در محور‌های شریانی استان سرعت غیر مجاز وسایل نقلیه می‌باشد لذا کنترل سرعت وسایل نقلیه و اعمال مقررات بر وسایل نقلیه خاطی می‌تواند در کاهش حوادث و افزایش ایمنی تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین اهداف این اداره کل تجهیز محور‌های شریانی استان به سامانه‌های ثبت تخلف سرعت با اولویت محور‌های پرحادثه می‌باشد.

سرپرست معاونت راهداری افزود: این سامانه‌ها علاوه بر ثبت سرعت لحظه‌ای وسایل نقلیه سرعت متوسط آن‌ها را نیز ثبت و کنترل می‌کند. بدین معنی که راننده نه تنها در محل نصب سامانه باید با سرعت مجاز لحظه‌ای تردد داشته باشد بلکه در سرتاسر مسیر نیز باید با سرعت مجاز محور تردد کند و کاهش سرعت در محل سامانه‌ها دلیل بر عدم ثبت تخلف سرعت متوسط آن‌ها نخواهد بود.

محمدنژاد گفت: سرعت غیر مجاز علاوه بر اینکه موجب حوادث و تصادفات می‌شود رابطه مستقیمی با شدت وقوع تصادفات و تلفات نیز دارد. به نحوی که هرچه سرعت افزایش یابد امکان بروز تصادفات با شدت بالا منجر به فوت سرنشینان نیز به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر ۱۳۶ سامانه ثبت تخلف سرعت در محور‌های اصلی و شریانی و همچنین فرعی‌های پر تردد استان در حال بهره برداری و ثبت پلاک و سرعت تمامی وسایل نقلیه می‌باشد.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین