شالیزارهای محمودآباد با پهپاد سمپاشی شد
شالیزارهای محمودآباد با پهپاد سمپاشی شد
محمودآباد آنلاین : هادی زاده مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد از سمپاشی با پهپاد برای مبارزه با بیماری بلاست در اراضی شالیزاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد، محمد هادی‌زاده از سمپاشی با پهپاد برای مبارزه با بیماری بلاست در اراضی شالیزاری شهرستان محمودآباد خبر داد و گفت: درحال حاضر شالیزارهای این منطقه به مرحله خوشه دهی کامل رسیده و کشاورزان به کمک کارشناسان مراکز، مشغول مدیریت و مقابله با بیماری بلاست و آفت کرم ساقه خوار هستند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد با بیان اینکه کشاورزان منطقه برای مبارزه با این بیماری با استفاده از پهپاد اقدام به سمپاشی مزارع شالیزاری کردند، افزود: کاهش ۳۰ درصدی مصرف سم، افزایش سرعت عمل با دقت بالا، پاشیدن یکنواخت سم روی گیاه برنج، صرفه جویی در مصرف آب و از همه مهم تر از بین رفتن خسارت احتمالی ناشی از ورود نیروی انسانی به همراه تجهیزات و امکانات سمپاشی به داخل مزارع از مزایای سمپاشی با پهپاد است.

هادی زاده تصریح کرد: این پهپادها در مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه تا یک هکتار عرصه کشاورزی را بصورت منظم و دقیق سمپاشی می کنند و تا ۳۰ درصد مصرف سم را کاهش می دهند.

  • نویسنده : امین امینی
  • منبع خبر : روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد