جام قهرمانی تور بین المللی دوچرخه سواری خزر به مازندران رسید
جام قهرمانی تور بین المللی دوچرخه سواری خزر به مازندران رسید
محمودآباد آنلاین : جام قهرمانی بیست و یکمین دوره مسابقات بین المللی دوچرخه سواری تور خزر در مازندران با قهرمانی تیم میزبان به پایان رسید و شایستگی مازندران در برگزاری رویدادهای بزرگ ورزشی به اثبات رسید.

علی رجبی امروز در مراسم اختتامیه تور بین المللی دوچرخه سواری خزر با قدردانی از فدراسیون دوچرخه سواری در کمک برای احیای تور خزر گفت: مازندران بار دیگر شایستگی خود را در برگزاری رویدادهای بزرگ ورزشی اثبات کرد و در زمانیکه که سفر رئیس جمهوری را به استان مازندران داشتیم؛ رویدادهای دیگری در حال برگزاری بود اما به خوبی این تور برگزار شد .

وی افزود: مازندران مرکز استعدادهای انسانی و طبیعی است و کسب ۳۶۴ مدال در طول یکسال مهر تاییدی بر این مدعاست .

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران بیان کرد: امیدواریم با همکاری فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان این تور را در سال‌های آینده با حضور کشورهای بیشتر برگزار کنیم.

رجبی گفت: دوچرخه سواری فقط یک ورزش نیست و یک فرهنگ است و از همین فرصت از رئیس فدراسیون قطر دعوت می‌کنیم که رویدادهای مشترک ورزشی را در استان مازندران برگزار کنیم.

صابر اکبرزاده رئیس هیات دوچرخه سواری استان مازندران در این مراسم گفت: دبیرخانه و سایت تور دوچرخه سواری بین المللی خزر بزودی راه اندازی می‌شود.

وی افزود: مازندران سرزمین دلاور مردان و پهلوانانی است که سهم بزرگی در کسب افتخارات ورزش ملی دارند.

اکبرزاده ابراز امیدواری کرد؛ با حمایت‌ها سال آینده این تور با حضور کشورهای بیشتری برگزار شود که این مهم تاثیرات زیادی در کسب مدال ملی پوشان در مسابقات بزرگ دارد.

لازم به ذکر است؛ تیم هیات دوچرخه سواری مازندران عنوان نخست تیمی این دوره از رقابت‌ها را کسب کرد.

جام قهرمانی بیست و یکمین دوره مسابقات بین المللی دوچرخه سواری تور خزر در مازندران با قهرمانی تیم میزبان به پایان رسید.

در پایان سه مرحله این مسابقات که با حضور حدود ۴۹ دوچرخه سوار از سه تیم خارجی و ۶ تیم داخلی در مسیر بیش از ۲۱۵ کیلومتردر سه شهرستان مازندران برگزار شد، تیم مازندران با کسب بیشترین امتیاز بر سکوی قهرمانی تکیه زد و تیم‌های عراق و فولاد مبارکه سپاهان در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

در مرحله سوم و پایانی این مسابقات که امروز جمعه ۲۸ اردیبهشت، در مسیر ۹۰ کیلومتری شهر ساحلی سرخرود به نور و بالعکس برگزار شد، « حسین ایهاب الخدر» دوچرخه سوار عراقی با ثبت زمان ۲ ساعت و ۱۷ دقیقه بر سکوی نخست ایستاد. این دوچرخه سوار عراقی در مرحله نخست این تور نیز عنوان نخست را از آن خود کرده بود.

همچنین، «آرتین صدیقی» از مازندران دوم شد و بنیامین حقیقی از فولاد مبارکه سپاهان به مقام سوم رسید.

  • نویسنده : محمد اسماعیلی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین