توزیع بیش از ۳ هزار تن کود در محمودآباد
توزیع بیش از ۳ هزار تن کود در محمودآباد
محمودآباد آنلاین : هادی زاده مدير جهاد كشاورزي محمودآباد از توزيع 3 هزار و 200 تن كود کشاورزی بين شالیکاران متقاضی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد، محمد هادی‌زاده با بیان اینکه هر ماده‌ای که به تقویت و حاصلخیزی بستر کاشت گیاه کمک کند کود نامیده می‌شود، گفت: کود شیمیایی یکی از انواع کودهاست و معمولا در انواع مختلف و در عناصر مشخص عرضه می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد تصریح کرد: برای حمایت از تولید محصولات کشاورزی تاکنون سه هزار و ۲۰۰ تن انواع کود شیمیایی بین شالیکاران متقاضی این شهرستان توزیع شد.

هادی‌زاده تصریح کرد: این مقدار کود شامل دو هزار و ۶۳ تن اوره، ۵۵۲ تن فسفات و ۵۹۲ تن پتاس بوده که توسط کارگزاران تعاونی تولید، تعاون روستایی و خدمات حمایتی خریداری و با نظارت مستمر این مدیریت و با حواله الکترونیکی بین شالیکاران متقاضی توزیع شد.

وی با بیان اینکه مقدار و بهترین زمان مصرف، نوع کود مصرف و روش کوددهی بسیار مهم است و تاثیر بسزایی در تولید محصول خواهد داشت، گفت: کود باید به نحوی استفاده شود که بخش اعظم آن بصورت قابل جذب گیاه در خاک باقی بماند و باعث آلودگی محیط زیست و تلفات کود و سرمایه نشود.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین