تغییر وضعیت کرونا در شهرستان نیازمند همراهی شهروندان است / دوران پسا کرونا نخواهیم داشت
تغییر وضعیت کرونا در شهرستان نیازمند همراهی شهروندان است / دوران پسا کرونا نخواهیم داشت
محمودآباد آنلاین : طالبی سرپرست فرمانداری محمودآباد: وضعیت شهرستان در مقابله با کرونا به یک وضعیت با ثباتی رسیده است و تغییر وضعیت کرونا در محمودآباد نیازمند همراهی شهروندان است.

جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان محمودآباد صبح امروز چهارشنبه سوم دی ماه به ریاست خسرو طالبی سرپرست فرمانداری و با حضور قنبر علی داداش پور معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی فرمانداری و سرهنگ محمود حسین زاده فرماندهی انتظامی و عباس توان رئیس شبکه بهداشت و درمان و سایر اعضای این کارگروه در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

خسرو طالبی سرپرست فرمانداری محمودآباد طی سخنانی در این جلسه ضمن قدردانی از همراهی کلیه کسبه و بازاریان و تلاشهای اعضای ستاد مقابله با کرونا گفت: در پی انسجام و تلاش شبانه روزی کلیه مسئولین با همراهی شهروندان ، محمودآباد ظرف یک هفته از شرایط قرمز و بحرانی به نارنجی رسید و باید آسیب شناسی کرد تا بتوان شرایط فعلی را حفظ کنیم.

وی  با اشاره به اجرای طرح شهید سردار سلیمانی در سطح شهرستان گفت: اجرای درست و فراگیر طرح شهید سردار سلیمانی در مهار و کنترل ویروس کووید ۱۹ می تواند اثر بخش باشد و نیاز است کلیه دستگاههای اجرایی و آحاد جامعه کمک حال عوامل اجرایی این طرح در هرچه بهتر برگزار شدن این طرح باشند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا شهرستان محمودآباد با اشاره به تاکیدات پزشکان و کادر درمانی مبنی بر اینکه دوران پسا کرونا نخواهیم داشت افزود: کرونا به مانند آنفولانزای با ما خواهد بود و باید هم زیستی با کرونا را یاد بگیریم و آموزش های لازم را در راستای حفظ سلامت کلیه آحاد جامعه باید نهادینه شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد در بخش دیگر سخنان خود در این جلسه از اقدامات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کلیه هنرمندان و سازمان های مردم نهاد که در شب یلدا و ایام روز پرستار با اجرای برنامه های هنری و تکریم از پرستاران توانستند لحظه های ماندگاری را ثبت نمایند قدردانی نمود و  افزود: تولید محتوای آموزشی و ارتقاء دانسته های بهداشت فردی و پزشکی شهروندان و بهره مندی از فضای مجازی در این مجال می توانند کمک حال کادر درمان باشد.

سرپرست فرمانداری شهرستان محمودآباد همچنین از ابتلای یک بیمار جدید کرونا در محمودآباد خبر داد و افزود: بنا بر اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت های تردد در شهرها تا پایان هفته ادامه داشته و تصمیم گیری در خصوص تمدید کلیه محدودیت های شغلی و جاده ای  منوط به تصمیم ستاد ملّی مقابله با کرونا می باشد که در هفته پیش رو تشکیل جلسه خواهد داد.

 

 

 

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین