تزریق واکسن کرونا در مازندران از سرگرفته شد
تزریق واکسن کرونا در مازندران از سرگرفته شد
محمودآباد آنلاین: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که پس از حدود ۱۰ روز وقفه ، همزمان با تامین سراسری واکسن کرونا ، تزریق دوز دوم این واکسن به حدود ۱۸۵ هزار نفر از افرادی بالای ۷۰ سال استان از سرگرفته شده است.

دکتر قاسم اویس افزود که دوز اول واکسن کرونا هم به آن دسته از افراد بالای ۷۰ سال که تاکنون موفق به دریافت آن نشده اند ، تزریق می شود.

وی توضیح داد : در مجموع تا کنون حدود ۲۱۰ هزار نفر در مازندران دوز نخست واکسن کرونا را دریافت کردند و آمار افرادی که دوز دوم را دریافت کرده اند هم به ۲۱ هزار نفر رسیده است.

دکتر اویس گفت : از آن جایی که دوز دوم واکسن کرونا بر اساس رعایت فاصله زمانی حدود یک ماهه انجام می شود ، گروه سنی بالای ۷۰ سال طبق نوبت منتظر تماس تلفنی و یا ارسال پیامک باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین اعلام کرد که افراد گروه سنی ۷۰ سال به بالا که تاکنون به دلایلی موفق به تزریق دوز اول واکسن کرونا هم نشده اند ، می توانند با ثبت نام در سامانه و یا با مراجعه به نزدیک ترین مرکز بهداشت محل سکونت نسبت به دریافت آن اقدام کنند.

وی با اعلام این که واکسینه جمعیت استان بر اساس اولویت بندی کلی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی انجام می شود ، گفت : تا کنون از جمعیت ۵۱ هزار نفری ۸۰ سال به بالا ۴۱ هزار نفر برابر معادل ۸۰ درصد واکسن دریافت کرده اند.

اویس جمعیت ۷۵تا ۸۰ ساله مازندران را هم ۳۹ هزار نفر اعلام کرد و افزود : تا کنون ۳۰ هزار نفر از این گروه سنی برابر با ۷۸ درصد واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی ادامه داد : همچنین از جمعیت ۶۵ هزار نفری گروه سنی ۷۰ تا ۷۵ سال استان نیز ۳۵ هزار نفر برابر با ۵۵ درصد دوز نخست واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

آغاز واکسیناسیون بیماران خاص از هفته جاری

معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران جمعیت ۶۵ تا ۷۰ سال استان را نیز ۶۵ هزار نفر برآورد کرد و اظهار داشت : تا کنون به ۱۸ هزار نفر از این گروه سنی معادل ۲۸ درصد دوز نخست واکسن کرونا تزریق شده است.

وی بدون اعلام سهمیه واکسن کرونا اختصاص یافته به مازندران ، از واکسیناناسیون بیماران خاص طی هفته جاری خبر داد و گفت : مشخصات این افراد نیز در اختیار مراکز بهداشت قرار دارد و این افراد برای تزریق واکسن منتظر تماس تلفنی و یا ارسال پیامک باشند.

  • نویسنده : ملیکاکیاخسرو
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین