امتحانات دانش آموزان متوسطه اول و دوم در مازندران حضوری برگزار می‌شود
امتحانات دانش آموزان متوسطه اول و دوم در مازندران حضوری برگزار می‌شود
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش مازندران گفت: امتحانات نوبت اول ۲۳۵ هزار دانش آموز متوسطه اول و دوم استان در مناطق شهری و روستایی در سال تحصیلی جاری به صورت حضوری برگزار می‌شود.

علی دهقان افزود: امتحانات نهایی پایه دوازدهم مازندران که جاماندگان و یا مردودشدگان سال تحصیلی قبل هستند، از امروز دوم دی ماه آغاز و تا ۲۹ دی ماه به صورت حضوری ادامه خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: همچنین امتحانات نوبت اول سال تحصیلی جاری ۱۲۱ هزار دانش آموز متوسطه اول مازندرانی در تمام مدارس روستایی و شهری از یازدهم دی ماه به صورت حضوری آغاز و ۲۷ دی ماه به اتمام خواهد رسید.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش مازندران با بیان اینکه، ۱۱۴ هزار دانش آموز متوسطه دوم مازندرانی هم امتحانات حضوری خود را از ۱۱ تا ۲۹ دی ماه سال جاری برگزار خواهند کرد، ادامه داد: امتحانات دانش آموزان مقطع ابتدایی هم به صورت کیفی است و سنجش و ارزشیابی دانش آموزان این مقطع تحصیلی در اختیار معلمان هر پایه خواهد بود و این مُحصلان امتحانات حضوری ندارند.

وی با بیان این که الزامی برای ارایه کارت واکسن تزریق دز اول و یا دوم واکسن کرونا در زمان ورود دانش آموزان به سرجلسه امتحانات وجود ندارد، ادامه داد: اما رعایت فاصله ۱.۵ متری هر دانش آموز از یکدیگر در جلسه امتحان، استفاده از ماسک و رعایت دیگر نکات بهداشتی مانند باز بودن پنجره کلاس‌ها یا برگزاری امتحانات در فضای باز ضروری است.

دهقان تصریح کرد: اگر دانش آموزی در زمان برگزاری امتحانات حضوری به دلیل داشتن علایم کرونا نتواند در مدارس حضور یابد، شورای مدرسه نسبت به امتحان دادن مُحصل در زمان دیگر برنامه‌ریزی و اقدام خواهد کرد و یا هر نمره‌ای که دانش آموز در نوبت دوم امتحانات سال تحصیلی جاری که در خرداد ماه برگزار می‌شود کسب کند برای نوبت اول وی منظور خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش مازندران با بیان اینکه، آموزش و پرورش وظیفه دارد دستورالعمل‌های بهداشتی و کرونایی را به مدیران مدارس یادآوری کند، گفت: حُسن اجرای این طرح برعهده شورای مدارس است.

از اول آذر سال جاری ۵۲۰ هزار دانش آموز و ۴۵ هزار معلم مازندرانی همزمان با سراسر کشور در چهار هزار و ۲۰۵ مدرسه ادامه فعالیت تحصیلی و آموزش خود را به صورت حضوری بعد از ماه‌ها وقفه از سر گرفتند.

  • نویسنده : شقایق نائیجیان
  • منبع خبر : ایرنا