آغاز ثبت‌نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته از امروز با ۳۷ رشته جدید
آغاز ثبت‌نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته از امروز با ۳۷ رشته جدید
محمودآباد آنلاین: رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مازندران از آغاز ثبت‌نام بدون کنکور مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی ‌کاربردی مازندران از امروز ۲۹ خردادماه خبر داد و گفت: نسبت به سال گذشته ۳۷ رشته جدید در مقطع کارشناسی ناپیوسته افزوده شده است.

به گزارش محمودآباد آنلاین عبدالرضا شیخ الاسلامی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آغاز ثبت نام کارشناسی ناپیوسته از امروز ۲۹ خرداد، اظهار کرد: متقاضیان از طریق ورود به سایت سازمان سنجش و انتخاب دانشگاه جامع علمی کاربردی می‌توانند ثبت نام خود را انجام دهند.

وی گفت: ۱۳۰ کد رشته کارشناسی ناپیوسته در سال جاری مشخص شده که نسبت به سال گذشته ۳۷ رشته جدید افزوده شده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مازندران خاطرنشان کرد: رشته های فناوری آی تی، سیستم‌های رایانه‌ای، مدیریت فناوری اطلاعات و محتوای دیجیتالی از جمله رشته های افزوده شده در سال جدید است.

شیخ الاسلامی گفت: نزدیک به ۲۵۰۰ رشته کارشناسی ناپیوسته و ۲۵۰۰ رشته کاردانی نیز تعیین شده است.

وی با اشاره به اینکه ۲۱ مرکز فعال در سطح استان وجود دارد گفت: هفت هزار دانشجوی فعال مشغول تحصیل در دانشگاه ها هستند و امسال رشد بیش از ۳۰ درصدی نیز پیش بینی می شود.

رئیس دانشگاه علوم کاربردی استان مازندران افزود: بیشتر دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه جامع علمی کاربردی به دلیل کاربردی بودن رشته های ارائه شده و پس از فارغ التحصیلی شاغل شده و همچنین کارمندان نیز برای ارتقا در این دانشگاه ادامه تحصیل داده و مهارت می آموزند.

شیخ الاسلامی ادامه داد: همچنین تک درس های مورد نیاز در رشته های خاص نیز در این دانشگاه به صورت دوره های آموزشی کوتاه مدت ارائه می شود.

وی گفت: عمده رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی در حوزه مدیریت خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مازندران در پاسخ به میزان شهریه در سال جدید نیز گفت: شهریه های مراکز دانشگاه علمی کاربردی در سطح استان هزینه های بسیار کمتر از سایر دانشگاه‌ها و مراکز  آموزش عالی دارد و برای دانشجویان به صرفه است.

شیخ الاسلامی تاکید کرد: شرایط پذیرش بدون آزمون در این دانشگاه، از طریق دفترچه کنکور سراسری و انتخاب قسمت دانشگاه علمی کاربردی بوده و با توجه به معدل بالای ۱۲ جذب دانشجو صورت می پذیرد.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : ایسنا مازندران