۳۳۰ هکتار از شالیزارهای کشاورزی محمودآباد بیمه شد
۳۳۰ هکتار از شالیزارهای کشاورزی محمودآباد بیمه شد
محمودآباد آنلاین : هادی زاده مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد از انجام بیمه کشت برنج در 330 هکتار از شالیزارهای این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد، محمد هادی‌زاده بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون، ۳۳۰ هکتار از زمین های شالیزاری شهرستان محمودآباد توسط ۳۸۰ بهره بردار تحت پوشش بیمه شالیزاری قرار گرفت.

هادی‌زاده با اشاره به خطرپذیری فعالیت در بخش کشاورزی به علت وابستگی زیاد آن به شرایط جوی، پوشش بیمه محصولات کشاورزی را با اهمیت دانست و گفت: صندوق بیمه کشاورزی اقدامات شایسته ای در ایجاد زیربنای لازم برای اندازه گیری احتمال تحقق خطر انجام داده و افزایش تعداد محصولات و ورود به بیمه خطرات متعدد، نشان دهنده رشد و حرکت به سوی راهکارهای عملی در ایجاد نظام فعالیت های بخش کشاورزی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد با برشمردن بیمه محصولات کشاورزی، به عنوان یکی از برنامه های مؤثر مدیریت ریسک به بهره برداران بخش کشاورزی توصیه کرد جهت مصون ماندن از آسیب ها برای بیمه محصولات کشاورزی از طریق صندوق بیمه کشاورزی اقدام کنند تا از حمایت های لازم در صورت وقوع حوادث برخوردار شوند.

وی تصریح کرد: کشاورزان شالیکار تا زمان باقی مانده نسبت به بیمه کشاورزی محصولات خود اقدام تا از حمایت های بیمه کشاورزی در صورت وقوع خسارت احتمالی برخوردار شده و با آرامش بیشتر و بدون دغدغه به تولید بپردازند.

  • نویسنده : محمد محتاطی
  • منبع خبر : محمودآباد آنلاین